REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraz chętnie kupię

Dużą popularnością cieszyła się aukcji obrazów zorganizowana po raz dwunasty przez Zarząd Stowarzyszenia Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu. Spotkanie odbyło się w sobotę 19 listopada 2011 w dużej Sali Spółdzielczego Domu Kultury „SEM” w Zgierzu, przy ul. Parzęczewskiej. Aukcja została objęta patronatem honorowym przez Prezydenta Miasta Zgierza.

Na wejściu gości witali wolontariusze. Sala szybko wypełniła się chętnymi do zakupów. 

Od godziny 17:00 można było oglądać dziesiątki obrazów rozwieszonych na ścianach, po czym młodzi ludzie w żółtych koszulkach hospicjum prezentowali je chodząc wśród przyszłych właścicieli. Następnie kolejno wychodzili na środek sali z obrazem i rozpoczynała się momentami niezwykle ekscytująca licytacja. O ile dobrze pamiętam najdroższy obraz został sprzedany za około uwaga 380 zł – relacjonuje Paulina Dziobiak, jedna z wolonatruszek. 
 
Przedmioty wystawione na aukcję były dziełami głownie amatorów plastyków, darczyńców lub też anonimowych autorów. Aukcję wspomogła też prezydent Iwona Wieczorek. Dla przybyłych gości przygotowano drobny poczęstunek. 
 
Środki zebrane ze sprzedaży obrazów przeznaczone zostaną na budowę stacjonarnego ośrodka hospicyjnego oraz zakup sprzętu medycznego dla podopiecznych stowarzyszenia. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a