REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraz chętnie kupię

Dużą popularnością cieszyła się aukcji obrazów zorganizowana po raz dwunasty przez Zarząd Stowarzyszenia Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu. Spotkanie odbyło się w sobotę 19 listopada 2011 w dużej Sali Spółdzielczego Domu Kultury „SEM” w Zgierzu, przy ul. Parzęczewskiej. Aukcja została objęta patronatem honorowym przez Prezydenta Miasta Zgierza.

Na wejściu gości witali wolontariusze. Sala szybko wypełniła się chętnymi do zakupów. 

Od godziny 17:00 można było oglądać dziesiątki obrazów rozwieszonych na ścianach, po czym młodzi ludzie w żółtych koszulkach hospicjum prezentowali je chodząc wśród przyszłych właścicieli. Następnie kolejno wychodzili na środek sali z obrazem i rozpoczynała się momentami niezwykle ekscytująca licytacja. O ile dobrze pamiętam najdroższy obraz został sprzedany za około uwaga 380 zł – relacjonuje Paulina Dziobiak, jedna z wolonatruszek. 
 
Przedmioty wystawione na aukcję były dziełami głownie amatorów plastyków, darczyńców lub też anonimowych autorów. Aukcję wspomogła też prezydent Iwona Wieczorek. Dla przybyłych gości przygotowano drobny poczęstunek. 
 
Środki zebrane ze sprzedaży obrazów przeznaczone zostaną na budowę stacjonarnego ośrodka hospicyjnego oraz zakup sprzętu medycznego dla podopiecznych stowarzyszenia. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub