REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Sukces solistów ze zgierskiego MDK

5 listopada 2011 r. do Strykowa zjechało wiele młodych i nieco starszych, muzycznie uzdolnionych dzieci. Swoje możliwości głosowe zaprezentowały one podczas IX Przeglądu Konkursowego Młodzieżowych Zespołów Wokalnych i Solistów Powiatu Zgierskiego. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: soliści i zespoły wokalne. 

W składzie jury zasiedli: Anna Krysztofiak, Rafał Tomczyk i Jolanta Nowosielska. Jak przyznali, mieli trudność i z wytypowaniem poszczególnych miejsc. Zdradzili, że trwające ponad godzinę obrady były dość burzliwe, gdyż poziom wykonania poszczególnych utworów był wysoki. 
 

Warto zwrócić uwagę, że wysokie pozycje uzyskaly zespoły wokalne, które działałą przy Młodzieżowym Domku Kultury w Zgierzu.
 
I miejsce w kategorii wiekowej 7 – 9 lat zajął SPOSÓB NA NUDĘ (w składzie: Ola Sikora, Ola Rogalska, Ola Pisarska, Oliwia Kosiewicz, Julia Łatecka, Iza Zalewska, Klaudia Owczarczyk, Ada Rybczyńska). Na II miejscu uplanował się drugi zespół ze zgierskiego MDK – AKADEMIA MAŁOLATA (w składzie: Ola Wasiak, Leyla Bilginsoy, Natalia Wasiak, Natalia Owczarczyk, Iga Zalewska, Agata Stępień, Agnieszka Łoin). Z kolei zespół METAMORFOZA (w składzie: Lena Jędrzejczak, Paulina Magdziarz, Magdalena Magdziarz) uzyskał I miejsce w III kategorii wiekowej pow. 13 lat.
 
Opiekunkami zespołów są: Monika Sikora, która w tym roku została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej i Katarzyna Szczepańska – doświadczony pedagog. Obie Panie od wielu lat opiekują się Zespołami Wokalnymi działającymi w Młodzieżowym Domu Kultury. 
 
Jeszcze raz udowodniliśmy że tytuł: Miejsca Odkrywania Talentów Pani Minister Katarzyna Hall przyznała MDK w Zgierzu nie bez powodu –podsumowuje Bogumiła Łuczak-Filipek z MDK Zgierz. 
 
Na koniec przeglądu Rafał Tomczyk zachęcał młodych do śpiewania o każdej porze dnia i wszędzie, gdzie tylko mogą. Wszystkim uczestnikom rozdano dyplomy. Za poszczególne miejsca i wyróżnienia soliści oraz zespoły otrzymały statuetki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Zgierzu. W imieniu Starosty Zgierskiego nagrody wręczył Sekretarz Powiatu Zgierskiego – Adam Świniuch. Ogłoszenie wyników było też okazją do podziękowania instruktorom młodych wykonawców, którzy tak dobrze przygotowali ich do konkursu.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Kredyt czy pożyczka – co lepsze?

Problemy ze spinaniem domowego budżetu narastają zdecydowanie szybciej niż możliwości radzenia sobie z nimi. Czasami pozornie niegroźna awaria samochodu może skutkować rozdmuchanymi wydatkami, które dokonują

Jak zarządzać wydajnością przedsiębiorstwa w chmurze?

Funkcjonowanie przedsiębiorstwa w warunkach nowoczesnej gospodarki rynkowej warto wspierać innowacjami technologicznymi, które poprawiają wydajność biznesową i umożliwiają redukcję kosztów zarządzania. Ogromny potencjał kryją w sobie

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub