REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pełnoletni usłyszał zarzuty rozpijania – grozi mu do 2 lat.

 W ubiegłym tygodniu w czwartek (12.08.2010 r.) około godz. 18 policjanci pełniący służbę po cywilnemu nieoznakowanym radiowozem zauważyli grupkę młodych ludzi spożywających alkohol. Zdarzenie miało miejsce w pobliżu garaży na ul. Parzęczewskiej w rejonie sklepu spożywczego. Młodzi w dłoniach mieli piwo w butelkach i puszkach. Zostali wylegitymowani. Wszyscy okazali się mieszkańcami Zgierza. Badania wykazały, że młodzież miała alkohol w organizmie.

Początkowo jedna z zatrzymanych dziewcząt – 15-latka podała fałszywe dane osobowe, co szybko zweryfikowali funkcjonariusze. Wśród amatorów letnich trunków było czworo nieletnich w wieku od 14 do 16 lat  oraz 19-latek. Okazało się, że ten ostatni sam zakupił piwo, a następnie udostępnił kolegom. Niepełnoletni zostali przekazani rodzicom, natomiast 19-latek usłyszał zarzuty rozpijania niepełnoletnich, co oznacza dostarczanie napojów alkoholowych, ułatwianiem spożywania lub nakłaniania do spożywania. Grożą mu 2 lata pozbawiania wolności.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wygląda proces mycia elewacji?

Czysta i schludna elewacja to wizytówka każdego budynku. Nie tylko podnosi estetykę, ale przede wszystkim chroni konstrukcję przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak deszcz,