REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Ostatni dzwonek, aby uprzątnąć ogródki

Jeszcze tylko we wtorek, środę i czwartek nad Zgierzem beztrosko będzie świecić słońce. Kolejne dni przyniosą opady i zachmurzenie. Promienie słoneczne będą co prawda przebijać się przez chmury, ale znacznie rzadziej. W piątek (15.10.2010 r.) nastąpi pogorszenie warunków atmosferycznych. Temperatura nie powinna przekroczyć 8 stopni w ciągu dnia, a wieczorami oraz rankami możliwe są przymrozki. Kolejny weekend będzie jeszcze bardziej chłodny, a obok deszczu wystąpić może też pierwszy śnieg.
 
Zmiana pogody oznacza, że to już ostatni dzwonek, aby przygotować ogródki i działki do zimowania. Działkowcy jak najszybciej powinni skosić po raz ostatni w tym roku trawę, zgrabić liście czy wypielić zielsko. To również jak najlepszy moment, aby pozbierać jesienne owoce: winogrona, jabłka, gruszki czy orzechy. Powinniśmy również pamiętać o zabezpieczeniu działek i komórek przed włamaniami. Opuszczone domki kuszą drobnych złodziei.
 
Niestety w tym roku z pracami się trochę spóźnięmówi pan Marian ze ZgierzaDziałkę mam 100 km od miasta i wybieram się tam dopiero w weekend. Głównie, aby skosić trawę, ale liczę też na ostatnie grzyby w pobliskim lesie dodaje
 
Przypominamy przy okazji, że zabronione jest palenie liści. Te najlepiej wyrzucić do kontenera lub na przeznaczyć na kompostownik.  
 

Inne

Ciekawe artykuły