REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Więcej patroli na Sokołowskiej

Ulica Sokołowska doczeka się remontu. To już pewne. W przyszłym roku miasto i powiat wspólnymi siłami wyremontują ulicę. Do tego czasu w rejonie pojawiać ma się więcej patroli strażników miejskich, którzy bacznie będą obserwować, czy kierowcy nie łamią przepisów w tym miejscu. W szczególności chodzi o nagminne, niezgodne z przepisami parkowanie. 
 
Decyzja o remoncie to dobra i długo wyczekiwana informacja dla mieszkańców ulicy jak i pracowników i interesantów Sądu Rejonowego w Zgierzu. Przypomnijmy, że ów sąd to jedyny w Polsce, do którego brak jest „normalnej” drogi dojazdowej. Tak uważa m.in. minister Kwiatkowski, który swoje niezadowolenie okazywał m.in. podczas czerwcowego uroczystego otwarcia nowego gmachu sądu. 
 
Rzeczywiście, problem z dojazdem istnieje. Przede wszystkim chodzi o mocno zniszczoną nawierzchnię, a także brak miejsc parkingowych. A ruch w rejonie sądu jest duży. Problem staje się jeszcze bardziej dokuczliwy w czasie opadów czy pozimowych roztopów. W marcu 2010 r. zginął tu przechodzień. Emeryt, który poślizgnął się, wpadł do kałuży, zachłysnął się i w konsekwencji zmarł! O remont zabiegali od dawna mieszkańcy samej ulicy. Ale kiedy apele nie pomogły, zaczęły się protesty. 
 
Problem wzięli sobie do serca również zgierscy radni, którzy podjęli w końcu specjalną uchwałę w tej sprawie. Inwestycja ma być zrealizowana wspólnie przez Urząd Miasta Zgierza oraz Powiat Zgierski. Porozumienie w tej sprawie podpisali prezydent Jerzy Sokół oraz starosta zgierski Jacek Socha. Roboty mają być sfinansowane częściowo ze środków Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 na rok 2011, potocznie zwanymi „schetynówkami”. Ale jeśli z jakiś względów dofinansowania nie udałoby się pozyskać realizacja nastąpi ze środków własnych. Takie zapewnie padło ze strony wiceprezydenta Swiętosława Gołka. 
 
Zaplanowana na przyszły rok inwestycja będzie kolejną, którą sfinansują wspólnie miasto i powiat. W sierpniu 2010 r. w ramach współpracy położona została m.in. nowa nawierzchnia na ul. Wiosny Ludów.
 

 

Inne

Ciekawe artykuły

Pozimowe sprzątanie ulic

Służby oczyszczania miasta rozpoczęły akcję usuwania zaległego piachu czy śmieci, które po zimie zostały na zgierskich chodnikach i ulicach. W każdym tygodniu sprzątany będzie inny

Działanie kontrolne – Prędkość

19 maja 2023 roku na drogach całego kraju policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Policjanci ruchu drogowego z całego garnizonu łódzkiego, a w szczególności mundurowi

Marcin Gortat Camp 2023 w Zgierzu

Już w czerwcu 2023 roku Marcin Gortat powróci do Zgierza! Pięć miast w Polsce (Zgierz, Łódź, Chorzów, Sosnowiec, Stargard) znalazły się w tym roku na