REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Panele akustyczne rodzaje i zastosowanie

W obecnych czasach coraz powszechniej dbamy o zachowanie odpowiedniej akustyki w różnych pomieszczeniach. Co istotne, są to nie tylko profesjonalne studia nagraniowe, ale również domowe kina, sale konferencyjne oraz całe biura, w których prawidłowe rozchodzenie się dźwięku jest kluczowe. Naturalnie więc pojawiają się pytania, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje paneli akustycznych…

  1. Rodzaje ustrojów akustycznych.
  2. Atrakcyjny design paneli akustycznych.
  3. Czym są lamele ścienne akustyczne?

Zastosowanie paneli akustycznych odmieni odbierane przez nas dźwięki. Montując je w studiu nagraniowym czy salce kinowej bardzo szybko przekonamy się, jak czysta i wyjątkowa staje się dzięki nim muzyka. Pamiętajmy jednak, że na rynku znajdziemy szereg ich rodzajów, różniących się między sobą sposobem wykonania, przez co i zastosowaniem. Aby zagwarantować sobie najwyższej jakości efekty, w pierwszej kolejności dowiedzmy się, które panele najlepiej wybrać i jak je zamontować.

Rodzaje ustrojów akustycznych

Niezależnie czy chcemy nabyć panele akustyczne do studia, czy do sali konferencyjnej, nie zapominajmy, że dzielą się one na ustroje pochłaniające dźwięk, czyli tzw. Absorbery (zwalczają echo i pogłos) oraz rozpraszające go – Dyfuzory. Lecz oprócz tego podstawowego podziału, znajdziemy także panele Hybrydowe, które posiadają cechy zarówno Absorberów, jak i Dyfuzorów, i Pułapki Basowe (reagujące na dźwięki o bardzo niskich częstotliwościach). Praktyka pokazuje, że najlepsze efekty uzyskamy, stosując każdy z tych ustrojów.

Atrakcyjny design paneli akustycznych

Renomowani producenci paneli akustycznych doskonale zdają sobie sprawę z faktu, jak istotny dla ich klientów jest wygląd ustrojów. Pełnią one rolę nie tylko czysto praktyczną, lecz i aranżacyjną. Bez najmniejszych problemów dobierzemy panele w każdym stylu, o kolorystyce klasycznej i nowoczesnej, również przedstawiające najróżniejsze wzory i obrazy, wpasowujące się w studio nagraniowe, biuro czy salę konferencyjną.

Czym są lamele ścienne akustyczne?

Na szczególną uwagę zasługują tutaj lamele ścienne – wykonane z drewna oraz filcu idealnie pochłaniają dźwięki. Ich atrakcyjny wygląd (efekt 3D) wkomponuje się w każde pomieszczenie, zwłaszcza że otrzymujemy możliwość określenia ich koloru. Co ważne, ustroje te produkowane są z dbałością o środowisko naturalne, wykorzystując filc z recyklingu. Więcej o nich dowiemy się na stronie: https://www.asound.pl/akustyka-pomieszczen/akustyczne-lamele-scienne-akuwall/.

Inne

Ciekawe artykuły