REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Parzęczewska oddana do użytku

W piątek Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki wraz z zaproszonymi gośćmi: posłami Agnieszką Hanajczyk i Arturem Duninem oraz Przewodniczącym Rady Powiatu Zgierskiego Józefem Dziemdzielą dokonał uroczystego otwarcia wyremontowanego odcinka ulicy Parzęczewskiej w Zgierzu.

Jedna z newralgicznych ulic stolicy Powiatu Zgierskiego, prowadząca do Szpitala Wojewódzkiego i będąca drogą dojazdową do osiedla 650-lecia zyskała nową nawierzchnię, chodniki wraz ze ścieżką rowerową, trawniki i poszerzoną strefę parkingową. Co ważne, przebudowano także kanalizację, co z pewnością przyspieszy odprowadzanie wód opadowych z powierzchni pasa drogowego – poinformowała Małgorzata Tomczuk ze Starostwa Powiatowego w Zgierzu
 
Choć remont odbywał się na odcinku zaledwie 165 metrów ma dla miasta duże znaczenie. Wcześniej niemal zawsze po każdych większych opadach zalewany był wjazd do szpitala, jak również niekiedy sam budynek. Zdarzały się sytuacje, że woda zalewała silniki karetek czy autobusów. 
Koszt prac wyniósł 739 tys. zł. Samo skrzyżowanie Gałczyńskiego-Parzęczewska, na stan którego narzekają nasi czytelnicy, na przebudowę musi jednak poczekać. Na razie dokonano tu kilku drobnych prac mających poprawić bezpieczeństwo i estetykę krzyżówki. Odmalowano oznakowanie poziome, zamontowano również nowe barierki ochronne.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wesele w kolorystyce lawendy

Lawendowy to jeden z najpiękniejszych, a przy tym modnych kolorów, który wykorzystuje się w ślubnych dekoracjach. Wspaniale komponuje się z bielą! Motyw lawendy jest charakterystyczny