REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wywiad z twórcami portalu WirtulanyZgierz.pl

 Można już nabyć najnowszy numer Ilustrowanego Tygodnika Zgierskiego. A w nim m.in. wywiad z twórcami portalu internetowego WirtualnyZgierz.pl. Zapraszamy do lektury, jeśli chcesz dowiedzieć się skąd wziął się pomysł na portal, kim jesteśmy, jak działamy i jakie mamy plany na najbliższą przyszłość. 

 Wirtualny Zgierz – i wszystko wiesz

 Od kilku tygodni w sieci funkcjonuje nowy portal zgierski. Jego autorami są Agata Urbańska i Piotr Majewski. Na stronie www.wirtualnyzgierz.pl można znaleźć wiele informacji o mieście, aktualności, zapowiedzi zbliżających się wydarzeń, ogłoszenia ważne telefony, repertuary kin, rozkłady jazdy komunikacji miejskiej, zdjęcia, jest też forum, na którym internauci mogą swobodnie wyrazić opinie na wiele tematów. Całość bardzo estetycznie wykonana, funkcjonalna, przejrzysta i nawet dla mniej doświadczonego użytkownika internetu, łatwa w obsłudze. 

O stworzeniu profesjonalnego portalu zgierskiego Agata Urbańska i Piotr Majewski myśleli od dawna. Jednak codzienne obowiązki i związany z tym brak czasu uniemożliwiały realizację pomysłu. Przełom nastąpił na początku 2010 roku, wraz ze zmianami w życiu zawodowym autorów serwisu. Od tego momentu więcej czasu mogli spędzić przed monitorami. Pisali informacje, zbierali dane, które mogą przydać się internautom, szukali firm i instytucji chętnych do współpracy. Efekty ich pracy można oglądać w sieci od 19 czerwca. 

Agata jest zgierzanką, na co dzień przedstawicielem medycznym, Piotr pochodzi ze Skierniewic i prowadzi firmę zajmującą się stronami internetowymi. Budowa portalu to dla nich zajęcie dodatkowe

– Obserwowaliśmy strony internetowe innych miast, w których oprócz typowo urzędowych serwisów, funkcjonują platformy dziennikarstwa społecznego. Stwierdziliśmy, że taki portal powinien działać również w Zgierzu. mówi Piotr Droga do jego powstania była jednak długa. Portal cały czas zmienia się, rozwija, wciąż dodajemy nowe informacje, udoskonalamy to co już jest. Staramy się dopasowywać do potrzeb i sugestii internautów. dodaje Agata

Informacje do serwisu w większości zbierają sami. Bacznie przypatrują się wszystkiemu co ich otacza, fotografują, a swoje spostrzeżenia na bieżąco „wrzucają” do sieci. Wpółpracują też z kilkoma instytucjami, m.in. Miejskim Ośrodkiem Kultury, Urzędem Miasta Zgierza w zakresie wymiany aktualności. Wybrane informacje zamieszczają też w formie skrótów prasowych. – Zawsze mamy przy sobie aparaty fotograficzne i gdy tylko coś ciekawego się dzieje, robimy zdjęcia i przygotowujemy newsa. Oczywiście czekamy też na informacje od internautów. W tej chwili poszukujemy osób chętnych do współpracy. Chcemy, by serwis był aktualny, wszechstronny i dynamiczny. – podkreśla Piotr.

Nie ograniczają się jednak wyłącznie do informacji o Zgierzu. Odwiedzający stronę mogą poczytać na przykład o ogólnopolskich akcjach społecznych, wyjątkowych zakątkach regionu, które warto odwiedzić, przejrzeć aktualne wiadomości gospodarcze. Z liczby odsłon tego rodzaju informacji wynika, że zgierzanie tego właśnie oczekują. 

Założeniem autorów serwisu jest to, by internauta znalazł w nim wszystko czego poszukuje, od rozkładu jazdy autobusów, informacji o wydarzeniach kulturalnych, sportowych, relacji z ważnych imprez, po numery telefonów do instytucji, urzędów i firm. – Zgodnie z hasłem: wirtualny Zgierz i wszystko wiesz, chcemy, by użytkownik  nie musiał błądzić po różnych stronach w poszukiwaniu numeru telefonu do pizzerii, firmy budowlanej czy żeby sprawdzić co ciekawego będzie się działo w najbliższy weekend w mieście. Wprowadzanie danych i ich uaktualnianie to jednak żmudna praca. Dlatego zapraszamy do wspólnego rozbudowywania serwisu. Firmy mogą samodzielnie i bezpłatnie dokonać wpisu za pomocą specjalnego formularza na stronie. Użytkownicy portalu mogą również dodać informacje o organizowanej imprezie, zamieścić zdjęcie czy swobodnie wypowiedzieć się na forum. Chcemy, by portal był jak najbardziej interaktywny.podkreśla Agata.

 WirtualnyZgierz nie jest jedynym serwisem zgierskim. W jaki sposób Agata i Piotr zamierzają zatem zachęcić internautów do korzystania właśnie z ich portalu? – Jesteśmy profesjonalnym portalem zarówno od strony graficznej, technicznej. Każdy z już funkcjonujących portali ma swój profil, na przykład www.miasto.zgierz.pl ma charakter bardziej urzędowy, www.ezg.info.pl jest skierowany głownie do młodzieży. My, jeśli chodzi o treści zawarte w serwisie, jesteśmy dość uniwersalni. Ponadto skupiamy się nie na tym co było, ale na tym co jest i będzie, a zatem mniej jest u nas relacji z wydarzeń, a więcej zapowiedzi i aktualności. – informuje Piotr. Ponadto organizujemy konkursy w których można wygrać pizzę, bilety do kina a od czasu do czasu większe nagrody. Tym również chcemy przyciągnąć uwagę odbiorcówdodaje Agata.

W tej chwili Agata i Piotr promują portal. Rozprowadzili kilka tysięcy ulotek, wieszają banery, obejmują patronatem medialnym imprezy miejskie oraz nieco dalsze. – W najbliższym czasie rozpoczniemy współpracę reklamową z firmą Markab. Mamy też wiele nowych pomysłów, na przykład zorganizowanie czatu z prezydentem. Na propozycje oczekujemy również od zgierzan. Z całą pewnością będziemy brać pod uwagę ich sugestie, bo to portal stworzony dla nich. – podkreślają.

Zachęcamy do lektury najnowszego tygodnika ITZ.

Inne

Ciekawe artykuły