REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pierwszy zgierski turniej w badmintona

W marcu br. Stacja Nowa Gdynia udostępniła swoje korty do badmintona, na których po raz pierwszy na terenie Zgierza odbył się Dziecięcy Turniej Badmintona. Prawie 30 dzieci z roczników 2001 – 2006 wystartowało w trzech kategoriach wiekowych, aby sprawdzić swoje umiejętności. 

Część z nich ma już spore doświadczenie w tej dziedzinie, a niektórzy to amatorzy – mówił Dariusz Kołodziej współorganizator turnieju i wiceprezes klubu UKS Lotka Łódź.

Od trzydziestu lat zajmuję się badmintonem, najpierw sam byłem zawodnikiem, a teraz jako instruktor na co dzień obserwuję jak ten sport się zmienia. Mamy już wielu wychowanków, którzy zostali powołani m.in. do kadry narodowej. 

Chociaż ten sport jest w wielu kręgach jeszcze mało znany, to mamy wielu dobrych zawodników, którzy na mistrzostwach Polski i Europy zdobywają dla nas medale – mówi Kamila Augustyn wielokrotna medalistka, a obecnie trenerka UKS Lotka. – Robimy wiele, żeby zainteresować dzieciaki tą dyscypliną. Część naszych podopiecznych przyprowadzają rodzice, żeby się trochę poruszali, czy aby odciągnąć je od komputerów

Tak też było z dziesięcioletnią Weroniką Szymańską, zawodniczką UKS Lotka, która od dwóch lat trenuje w klubie. – Do gry w badmintona namówił mnie tata, który zaprowadził mnie na trening, żebym zobaczyła jak to jest – mówi Weronika. – Spodobało mi się. Ćwiczę 2 – 3 razy w tygodniu. Do tej pory brałam udział w czterech takich turniejach, ale muszę się jeszcze dużo nauczyć. To nie tylko fajny sport, ale i dobra zabawa. 

Młodzi zawodnicy grali do wygranych 15 punktów w dwóch setach, podzieleni na trzy kategorie wiekowe: roczniki 2001 – 2002, 2003 – 2004, 2005 – 2006, z czego w dwóch pierwszych wyodrębnione zostały grupy chłopców i dziewcząt. 

Klasyfikacja:

Grupa I, rocznik 2001 – 2002:

Dziewczęta: 

 1. Karska Paulina
 2. Mikołajczyk Aleksandra
 3. Jeneralczyk Alicja

Chłopcy:

 1. Bibik Adam
 2. Kolasa Filip
 3. Sikorski Mateusz

Grupa II, rocznik 2003 – 2004:

Dziewczęta:

 1. Łyżwa Martyna
 2. Dolniak Marta
 3. Rachowska Julia

Chłopcy:

 1. Bendkowski Piotr
 2. Żabicki Michał
 3. Lewandowski Bartosz

Grupa III, rocznik 2005 – 2006:

 1. Nowińska Nikola
 2. Bibik Krzysztof
 3. Użak Hanna
 4. Giejło Radosław
 5. Smulczyk Zofia
Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,