REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Szkolenie dla Obserwatorów i Obserwatorek sądowych Fundacji Court Watch Polska – 1.04.2014

1 kwietnia 2014 r. w Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu, w godz. 13.00 – 14.30 odbędzie się szkolenie dla obserwatorów i obserwatorek sądowych Fundacji Court Watch Polska. Szkolenie organizowane jest przez Fundację w ramach projektu "Stań przed sądem – przekonaj się sam", dofinansowanego z funduszy Szwajcarskich, którego celem jest upowszechnienie obserwacji rozpraw i posiedzeń sądowych.

Fundacja Court Watch Polska dzięki sieci wolontariuszy i wolontariuszek w całej Polsce  prowadzi monitoring rozpraw sądowych. Na jego podstawie corocznie wydawany jest raport (dostępny na stronie Fundacji). Do tej pory udało się zaobserwować ponad 17 tys. rozpraw.

Wzięcie udziału w szkolenie umożliwia otrzymanie statusu obserwatora/obserwatorki Fundacji. Aby wziąć udział w szkoleniu należy zarejestrować się na stronie  http://courtwatch.pl/dzialaj/zapisy. Obserwatorem/ obserwatorką może zostać każda pełnoletnia osoba. Projekt skierowany jest jednak przede wszystkim do studentów i studentek kierunków humanistycznych. Fundacja umożliwia zawarcie umowy wolontariackiej oraz zaliczenie praktyk studenckich (zależnych od zgody wydziałowego opiekuna praktyk). 

Więcej informacji o projekcie oraz samym szkoleniu dostępnych jest na stronie www.courtwatch.pl  

W razie wątpliwości bądź pytań dotyczących szkolenia informacji udzieli Państwu Michał Świętosławski ([email protected], tel. 603-477-344 – kontakt telefoniczny w godz. 20.00 – 22.00).

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,