REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pijany 13-latek zatrzymany w Parku Miejskim

 W poniedziałek (26.07.2010 r.) około godz. 18.30 funkcjonariusze Straży Miejskiej zauważyli w Parku Miejskim grupę młodzieży, która spożywała alkohol. Gdy nastolatkowie spostrzegli mundurowych rzucili się do ucieczki. Jeden z młodzieńców próbował odjechał rowerem. Strażnicy uniemożliwili mu ucieczkę. Został zatrzymany i przekazany w ręce zgierskich policjantów. Na komendzie okazało się, że ma 13-lat i już wcześniej był notowany. Objęty był również nadzorem kuratora rodzinnego. Badania wykazały, że miał w organizmie 1,2 promila alkoholu. Młody amator trunków zostanie przekazany do dyspozycji sądu dla nieletnich, ten zadecyduje o jego dalszych losach. 

Przypominamy, że za sprzedaż alkoholu osobie poniżej 18 roku życia grozi kara grzywny i zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży lub podawaniu napojów alkoholowych. Policja występuje również do organu wydającego zezwolenia na sprzedaż alkoholu o cofnięcie koncesji. 

Dodajmy, że coraz częściej kontrolowane są też punkty handlowe w woj. łódzkim, w stosunku do których pojawiają się doniesienia, że sprzedawane są w nich papierosy osobom poniżej 18 roku życia, a sprzedawcy celowo nie legitymują młodocianych. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają