REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Plaga pijanych kierowców

Pięciu nietrzeźwych kierujących, w tym dwóch sprawców kolizji drogowej i jeden z czynnym zakazem prowadzenia pojazdów. Tylu pijanych kierujących zatrzymali w ciągu dwóch dni policjanci z powiatu zgierskiego. 

 
Najbardziej pijanym był 41 – letni rowerzysta, który został zatrzymany 20 stycznia w Głownie na ul. Ostrołęckiej. Mężczyzna miał aż… 3,48 promila. Dodatkowo złamał sądowy zakaz prowadzenia prowadzenia pojazdów mechanicznych i rowerów. Tego samego dnia w Ozorkowie na ul. Słowackiego policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 34 letniego mężczyznę, który kierował motorowerem mając 2, 44 promila. 
 
Dzień wcześniej 19 stycznia w Zgierzu na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego z Traugutta doszło do kolizji drogowej. 30 letni sprawca miał 2,92 promila. Niewiele mniej miał zatrzymany w Aleksandrowie Łódzkim na ul. Waryńskiego 26 letni sprawca kolizji drogowej. Jego wynik to 2,56 promila. Również w Aleksandrowie Łódzkim został zatrzymany 38 latek, który kierował fiatem uno mając 0,72 promila. 
 
Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za swoje czyny przed Sądem. Za kierowanie rowerem po „kilku głębszych” grozi do roku więzienia zaś w przypadku prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za złamanie zakazu sądowego grozi do roku pozbawienia wolności.

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są zalety opon wielosezonowych?

Liczne zalety opon wielosezonowych sprawiają, iż coraz więcej kierowców wybiera je zamiast tradycyjnego ogumienia sezonowego. Zamiast poświęcać czas i pieniądze na wymianę letnich i zimowych

4 zasady wymiany akumulatora

Słabnący akumulator wysyła czasem sygnały o zbliżającej się śmierci technicznej. Gorzej świecące światła, wyłączenie się wspomagania to tylko przykłady. O tym, że akumulator nie działa,