REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Podała się za pracownicę parafii – ukradła 5 tys. zł

Oszustka podająca się za pracownicę jednej ze zgierskich parafii ukradła 84-letniej kobiecie 5 000 zł. 6 października około godz. 12:00 do jednego z mieszkań w bloku przy ul. Parzęczewskiej w Zgierzu zapukała kobieta, która otwierającej drzwi starszej pani, przedstawiła się jako pracownica parafii. Jako powód swojej wizyty podała, że na prośbę proboszcza rozdaje koce na zimę.

Niczego nie spodziewająca się staruszka wpuściła oszustkę do mieszkania. W trakcie krótkiej rozmowy nieznajoma kobieta poprosiła domowniczkę o pokazanie posiadanych w domu pieniędzy, aby sprawdzić ich numery seryjne. 84-etnia pokrzywdzona wyjęła ze schowka 5 000 zł i wspólnie przystąpiły do sprawdzania numerów seryjnych każdego z banknotów. W pewnym momencie „fałszywa pracownica parafii” oznajmiła, że musi wyjść do innych mieszkańców, aby poinformować ich o akcji parafialnej. Na odchodne poprosiła starszą panią o zrobienie herbaty dla siebie i proboszcza, który niebawem miał zawitać do mieszkania. Czekająca na gości starsza pani zaczęła się niepokoić. Wyszła więc z mieszkania i udała się do swoich sąsiadów, od których usłyszała, że nikt ich dzisiaj nie odwiedzał.

Zawiedziona kobieta powróciła do swojego mieszkania a tam stwierdziła, że nie ma pieniędzy, które przed chwilą pozostawiła na stole. Niezwłocznie o tym fakcie powiadomiła Policję. Śledczy zabezpieczyli ślady i przesłuchali sąsiadów. Poszkodowana określiła wiek oszustki na 30 lat. Nie potrafiła podać dokładnego rysopisu, pamiętała jedynie, że oszustka miała na sobie białą kurtkę. 

Zgierscy policjanci przestrzegają mieszkańców powiatu zgierskiego, aby nie wpuszczali do mieszkań, domów nieznanych osób oferujących sprzedaż różnego rodzaju artykułów, lub które pod innym pretekstem usiłują wejść do mieszkania. Osoby takie często wykorzystując łatwowierność osób starszych podszywają się za inkasentów, przedstawicieli handlowych, pracowników urzędów, dawnych znajomych aby wejść do mieszkań i dokonać kradzieży.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a