REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Związkowcy z MKT (linia 46) układają się z MPK Łódź

W piątek 6 października został podpisany list intencyjny pomiędzy Zarządem MPK a stroną społeczną czyli pracownikami Spółki MKT obsługującej linię 46. Jego zapisy dają zabezpieczenie, w postaci utrzymania stanowisk, dla pracowników Spółki MKT w MPK oraz wszystkich spraw socjalnych z tym związanych. Pojawia się również zapis o utrzymaniu linii 46 na linii Ozorków – Zgierz – Łódź (bez stacji przesiadkowych na Helenówku). Ze strony Zarządu MPK padło również zapewnienie, że utrzymanie linii w nowej formie nie będzie się dla Miasta Zgierz wiązało z większymi kosztami niż aktualnie.

 
W czasie kiedy Poseł Matuszewski i pracownicy Urzędu Miasta Zgierza organizowali pikiety w Łodzi i Zgierzu, fotografowali się ze związkowcami i dzięki znajomościom w Expresie Ilustrowanym lansowali się na jego stronach, Poseł Dunin odbywał kolejne spotkania w Biurze Poselskim ze związkowcami i kilkanaście z Prezydentem Łodzi. Spytam bez ogródek, co dały te pikiety? – pyta Piotr Ogrodowczyk, Asystent Posła Artura Dunina – Ponieważ uczestniczyłem w części rozmów mogę spokojnie stwierdzić, że powodowały usztywnienie stanowiska władz Łodzi, czemu trudno było się dziwić. Na szczęście upór i konsekwencja Posła przyniosła efekty. Bez błysku fleszy, kamer uzyskał to na co czekali mieszkańcy Zgierza i okolic. Mogą spokojnie myśleć o nadchodzącym nowym roku, bez obaw o sposób dotarcia na uczelnię lub do pracy.
 
Oczywiście o tym, czy te ustalenia wejdą w życie zależy od porozumienia nie pomiędzy MPK Łódź, a pracownikami MKT Łódź, a od decyzji władz gmin, przez obszary, które przebiega linia. A zarówno miasto Łódź jak i sąsiednie gminy stoją na  odmiennych stanowiskach. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a