REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Podsumowano policyjne działania w Święta

 Święta Bożego Narodzenia związane są ze znacznym natężeniem ruchu drogowego, szczególnie podczas wyjazdów i powrotów z dużych aglomeracji miejskich. Zmasowany ruch pojazdów, ciągły pośpiech oraz nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego skutkowały i nadal skutkują znaczną liczbą wypadków i ich ofiar. Do głównych przyczyn należy alkohol zarówno w aspekcie prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości jak też nadużywania alkoholu przez innych uczestników ruchu, w tym pieszych. Duże znaczenie mają także niekorzystne warunki atmosferyczne: opady deszczu, śniegu, marznącej mżawki, szybko zapadający zmrok. Wszystko to powoduje ograniczoną widoczność, a także znacznie dłuższy czas reakcji i drogę hamowania.

Mając na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w dniach od 24 grudnia do 26 grudnia prowadzone zostały policyjne działania pod nazwą BEZPIECZNY WEEKEND – BOŻE NARODZENIE 2010. Koncentrowały się one na świątecznych wyjazdach i powrotach.

Od piątku do poniedziałku na drogach województwa łódzkiego doszło do 12 wypadków, żaden nie był śmiertelny, natomiast rannych zostało 13 osób. Policjanci zatrzymali 43 nietrzeźwych kierowców.
 
W całym kraju podczas działań BEZPIECZNY WEEKEND BOŻE NARODZENIE 2010 doszło do 125 wypadków, w których zginęło 10 osób a 176 zostało rannych. Zatrzymano 589 nietrzeźwych kierujących.

Inne

Ciekawe artykuły