REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Policjanci zatrzymali wandali, którzy w parku miejskim zdewastowali kosze i ławki.

 Policjanci zatrzymali wandali, którzy w parku miejskim zdewastowali kosze i ławki. Ich szybkie zatrzymanie było możliwe m. in. dzięki zapisom z kamer monitoringu miejskiego, które zarejestrowały obu niszczycieli. Zatrzymanym chuliganom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Do aktu wandalizmu doszło w nocy z 26 na 27 września 2015r. w parku miejskim w Zgierzu. Sprawcy powyrywali przytwierdzone do podłoża kosze na śmieci, oderwali kilka desek z ogrodzenia placu zabaw a jedną z ławek wrzucili do stawu. Następnie przechodząc ulicą Piątkowską uszkodzili 3 kolejne pojemniki na śmieci. Swoją agresję przenieśli również na pobliski sklep, gdzie uszkodzili rynny przytwierdzone do elewacji budynku. Wandale myśleli, że pozostaną bezkarni. Jednak ich poczynania zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego. Zapis chuligańskiego rajdu policjantom przekazała zgierska straż miejska. Analiza filmu oraz dobra znajomość środowiska przestępczego pozwoliła policjantom z ogniwa wywiadowczego na wstępne wytypowanie sprawców. 28 września 2015 r. około godz. 17 policjanci zatrzymali pierwszego z nich. 21-latek został schwytany w pobliżu miejsca zamieszkania. Jeszcze tego samego dnia w ręce zgierskich stróżów prawa wpadł 20-latek – drugi z wandali. Obydwaj trafili do zgierskiego aresztu. Za zniszczenie mienia o charakterze chuligańskim grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.