REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Policyjne łowy na niedzielnych imprezowiczów

Tuż po zakończeniu działań związanych z weekendem, w poniedziałkowy poranek na terenie województwa łódzkiego policjanci przeprowadzili działania pod hasłem Trzeźwy Poranek. Kontrole miały na celu „wyłowienie” spośród kierowców tych, którzy zbyt długo zakrapiali alkoholem niedzielny wypoczynek i rano jadąc chociażby do pracy znajdowali się jeszcze pod wpływem alkoholu.

Na terenie województwa łódzkiego 27 czerwca od wczesnych godzin porannych akcję prowadziło kilkuset policjantów w 158 punktach kontrolnych. Łącznie policjanci przeprowadzili 5279 kontroli pojazdów. Zatrzymano 40 kierujących na „podwójnym gazie”, w tym 18 nietrzeźwych. Funkcjonariusze zatrzymali 28 praw jazdy. W 64 przypadkach ujawniono kierujących, którzy prowadzili pojazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Jak wyglądają liczby dla powiatu zgierskiego?

14 policjantów rozlokowanych w 8 punktach kontrolnych przebadało w sumie 583 kierujących. Ujawniono 4 kierujących w stanie nietrzeźwości – 4. Dodatkowo 5 osób nie stosowało pasów bezpieczeństwa (4 kierowców i 1 pasażer). Jedna osoba została ukarana za nieprawidłowe przechodzenie przez jezdnię.

 

 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność