REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Półkolonie z parafią, czyli wakacje niedaleko domu

 Zabawa i wyjazdy edukacyjno-rekreacyjne to propozycja parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu dla dzieci, które w czasie wakacji nudzą się w domach.

 
Półkolonie to doskonała forma spędzania wolnego czasu. Jak zapewnia prezes Akcji Katolickiej w Zgierzu Marianna Strugińska-Felczyńska dzieci dobrze się bawią. „Codziennie gdzieś wychodzimy. Najpierw organizujemy zabawy integracyjne i na pozytywne myślenie, a później wyjeżdżamy. Jednego dnia jedziemy na „Malinkę”, drugiego dnia do muzeum” opowiada p. Marianna Strugińska-Felczyńska, która opiekuje się dziećmi.
 
Uczestnicy półkolonii zwiedzili już Muzeum Geologiczne w Łodzi oraz Muzeum Kanału „Dętka”. „Dzieci wróciły bardzo zadowolone, bardzo uśmiechnięte” twierdzi ich opiekunka . Turnus trwa przez cały miesiąc. Obecnie liczy około 30 kolonistów, którzy spotykają się na zabawach codziennie od 8.30 do 14.00 „Dzieci chciałyby zostać z nami dłużej, żeby rodzicie ich jeszcze nie zabierali” przekonuje p. Marianna Strugińska-Felczyńska. Półkolonie to pomysł proboszcza parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu i Akcji Katolickiej. Inicjatywę finansowo wspiera również Urząd Miasta w Zgierzu.

Inne

Ciekawe artykuły