REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Posurfujesz na placu Kilińskiego

Już niedługo będzie można połączyć się bezpłatnie z Internetem na pl. Kilińskiego w Zgierzu. Dostęp do sieci zapewni magistrat. Będzie to drugi taki punkt w mieście. Pierwszy hot-spot działa na pl. Jana Pawła II. 

Została już zamontowana antena, a obecnie trwa konfiguracja i testowanie połączeń – wyjaśnia Kamil Wasiak, naczelnik Wydziału Informatyki UMZ. Sprzęt połączony jest z ratuszem za pomocą światłowodów. 
 
Aby połączyć się siecią wystarczy laptop lub telefon komórkowy. Transfer danych wyniesie 1 MB na sekundę. Taka prędkość ma zapewnić swobodne przeglądanie stron www. Nie ma jednak mowy o nagminnym ściąganiu plików – jest transfer zostanie przekroczony, użytkownik zostanie odłączony od Internetu. 
 
Hot-spot na pl. Kilińskiego wystartuje z opóźnieniem. – Wystąpiły pewne problemy ze źródłem zasilania, ale udało się już je rozwiązać – mówi Tomasz Zgierski, asystent prezydenta Miasta Zgierza. 
 
Trzeci punkt miejskiego Internetu bezprzewodowego ma powstać w Parku im. Tadeusza Kościuszki. – Podejrzewam, że uda się go uruchomić przed wakacjami – mówi Kamil Wasiak.   
 

 

Inne

Ciekawe artykuły

Wodne atrakcje w województwie łódzkim

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak