REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Powiat likwiduje zamiejscowe oddziały Wydziału Komunikacji

Z powodu trudnej kondycji finansowej powiatu zgierskiego spowodowanej potrzebą zwiększenia wydatków na oświatę, Domy Pomocy Społecznej oraz spłatą wcześniej zaciągniętych kredytów w wysokości 30 mln zł, Zarząd Powiatu Zgierskiego podjął decyzję o likwidacji oddziałów zamiejscowych Wydziału Komunikacji w Głownie i Ozorkowie. Roczne koszty utrzymania w/w oddziałów szacowane są na 250 tys. zł. 

Powodów naszej decyzji jest kilka – mówi Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki. – Jesteśmy zmuszeni szukać oszczędności, po to, by racjonalnie zaplanować budżet na kolejne trudne lata. Z ostatnich wyliczeń wynika, że musimy zmniejszyć wydatki o 8 mln zł. Kryzys nie jest jedynie problemem państw europejskich poruszanym w doniesieniach medialnych, ale także zaczyna dotykać nasze samorządy. Cięcie wydatków zaczęliśmy od samych siebie. W obecnej kadencji postanowiliśmy zrezygnować z dwóch miejsc w Zarządzie Powiatu Zgierskiego, i tak zamiast 5 mamy 3 członków, co na przestrzeni czterech lat daje ok. 1 mln zł oszczędności. Zdecydowaliśmy się też na niezbędną redukcję zatrudnienia w urzędzie i zmniejszyliśmy ilość etatów o ponad 20%.

Zlikwidowaliśmy także oddziały zamiejscowe Wydziału Budownictwa w Głownie, Strykowie i Aleksandrowie Łódzkim. Musimy też być świadomi, że dokumenty podlegające ustawie o ochronie danych osobowych, takie jak, np. dowody rejestracyjne pojazdów, prawa jazdy, muszą być przewożone z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa, a to generuje dodatkowe koszty zatrudnienia profesjonalnej firmy – wyjaśnia starosta
 

Z obecnie pracujących w oddziałach zamiejscowych 10 urzędników, kilkoro znajdzie zatrudnienie w Wydziale Komunikacji na ul. Długiej 49 w Zgierzu, gdzie od teraz będą obsługiwani, w tym zakresie, wszyscy mieszkańcy powiatu. Wydział Komunikacji w Zgierzu przejmie sprawy oddziałów zamiejscowych wraz z dniem 2 listopada.

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność