REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Powiat Zgierski, jakiego może nie znacie

Ładna pogoda i całoroczne przemęczenie zachęcają nas do snucia wakacyjnych planów wyjazdowych, lub choćby weekendowych wypadów. Władze powiatu zgierskiego chcą przekonać mieszkańców do zapoznania się z atrakcjami rekreacyjno-turystycznymi, jakie oferuje nasz region. Z pomocą gmin stworzony został „Album o Powiecie”, w którym znajduje się rys historyczny każdej z jednostek samorządowych, dane statystyczne, ale przede wszystkim informacje o mieszkańcach i kulturze danego regionu, przyrodzie i ofercie turystycznej.

Jesteśmy przekonani, że skorzystanie z opisanych atrakcji, takich choćby jak: szlaki rowerowe, baseny, korty tenisowe, ośrodki wypoczynkowe, akweny wodne wraz infrastrukturą rekreacyjno-sportową, zabytkowe budowle, pomniki przyrody, uroczyska, wioski indiańskie, stadniny koni, pole golfowe czy park linowy, będzie miłą formą spędzenia czasu. Dołączone do albumu zdjęcia świadczą również o atrakcyjności naszej oferty – mówi Małgorzata Tomczuk, rzecznik starostwa. 

Liczne imprezy kulturalne, folklorystyczne mają przybliżyć tradycje naszego regionu i umilić wakacyjny czas. W albumie znajduje się również baza noclegowa. Zapraszamy na naszą stronę internetową www.powiat.zgierz.pl, gdzie pod zakładką „Album o Powiecie”, znajduje się album. Jego książkowe wydanie planowane jest w przyszłym roku.

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność