REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Powiat Zgierski z nowym budżetem

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Zgierskiego zadecydowano o kształcie powiatowego budżetu na 2015 rok. Będzie to jeden z bogatszych budżetów, z jakimi powiat zgierski rozpoczynał kolejne lata. Spodziewane dochody mają wynieść ponad 114 mln 430 tys. zł, podczas gdy wydatki ok. 111 mln 128 tys. zł. Podobnie jak w latach ubiegłych wypracowana nadwyżka, tym razem w wysokości 3 mln 302 tys. zł, zostanie w całości przeznaczona na spłatę zaciągniętych kilka lat temu kredytów. Rekordowo dużo, bo aż 6 mln zł planuje się wydać na przyszłoroczne inwestycje. Lwią część tej kwoty pochłoną tzw. „schetynówki”, czyli drogi remontowane w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Pierwszą z nich będzie blisko 10-kilometrowy odcinek dróg na terenie miasta i gminy Głowno kosztujący powiat blisko 2,7 mln zł, dwie pozostałe to inwestycje w gminie Stryków za ok. 2,5 mln zł. 

Należy pamiętać, że wpisane dziś w budżet pieniądze na inwestycje, to jedynie ułamek kwot, które zapewne zostaną wydane na ten cel do końca 2015 roku. Przykładem „poszerzającego się” funduszu inwestycyjnego, jest kończący się właśnie rok budżetowy, na początku którego w dziale inwestycje wpisane były 3 mln 200 tys. zł, zaś obecnie na ten cel wydano już ponad 12 mln zł.

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,