REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Powyborcze spekulacje

Dziś (09.12.2010 r.) kolejna sesja nowej rady miasta. W obradach przewidziano wybór przewodniczącego oraz wiceprzewodniczącego. Ogłoszenie nazwisk oraz sposób głosowania da nam obraz, jaki jest ostatecznie układ sił w radzie. Póki co możemy polegać tylko na spekulacjach… Iwonie Wieczorek poparcie ze strony PSL oraz PiS daje 7 miejsc w 23-osobowej radzie. To za mało, aby skutecznie rządzić miastem.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że nowej pani prezydent udało się, a przynajmniej próbuje porozumieć się z PO. Dałoby to jej kluczowe zaplecze polityczne, gdyż Platforma ma sumie 8 radnych. Czy członkom PO uda się jednak dogadać z radnymi PiS? Czy PO będzie wierne poparciu, jakie otrzymał od niej Jerzy Sokół, czy postąpi zgodnie z zaleceniami Warszawy, a więc poprzez kandydatkę PSL? Dowiemy się już jutro. Pierwsze przecieki mówiły, że wiceprezydentem miałby zostać Radosław Gajda. Na potwierdzenie tej informacji też przyjdzie nam poczekać. Targi trwają.

Być może w czwartek też nastąpi zaprzysiężenie Iwony Wieczorek. Nie udało nam się potwierdzić informacji jakby nowa pani prezydent złożyła legitymację PSL. W urzędowych korytarzach słychać tymczasem nieoficjalne głosy, że „polecieć mają głowy”.  

 Przypominamy jednocześnie, że w czwartek 2.12.2010 r.  miało miejsce zaprzysiężenie radnych wybranych w wyborach samorządowych 21 listopada. Uroczystą sesję poprowadził radny-senior Mirosław Gajda wraz z najmłodszym radnym Mariuszem Forfeckim. "Wierny konstytucji i prawu Rzeczpospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie  dobro mojej gminy i jej mieszkańców” – tymi słowami nowo wybrani radni rozpoczęli swoje urzędowanie.  Więcej na ten temat w najnowszym numerze Ilustrowanego Tygodnika Zgierskiego. WirtulanyZgierz.pl poleca!
 
 

Inne

Ciekawe artykuły