REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Praca dla studenta – jak szukać?

Studia służą głównie zdobywaniu wykształcenia i umiejętności. Osoby, które uważają jednak, że dadzą radę pogodzić naukę z pracą, mogą pokusić się o znalezienie zatrudnienia. Gdzie szukać pracy z elastycznym grafikiem?

Praca z elastycznymi godzinami – jak ją znaleźć?

Praca w trakcie studiów nie tylko pozwoli nam zarobić na utrzymanie i przyjemności, ale również zdobyć, mile widziane w CV, doświadczenie zawodowe. Niestety, pogodzenie pracy z zajęciami na uczelni, jest możliwe tylko na stanowisku, oferującym elastyczny grafik. Mało prawdopodobne również, byśmy dali radę pracować na pełny etat, jednocześnie uczęszczając na wykłady. Serwis Pracuj.pl umożliwia nam jednak, przeglądanie ofert spełniających oczekiwania.

Praca na pół etatu, z elastycznym grafikiem

Pogodzenie pracy z wykładami i nauką jest trudne, ale możliwe do zrobienia. Przeglądając oferty pracy, musimy jednak skupić się na tych, które oferują możliwość samodzielnego ustalania ilości godzin przepracowanych w danym miesiącu, oraz przystosowywania grafiku do naszego rozkładu dnia. W jakim charakterze możemy pracować, studiując?

  • Call center
  • Przedstawiciel handlowy
  • Kelner, barman
  • Hostessa, host
  • Opiekun na obozach, koloniach dla dzieci
  • Sprzedawca ubezpieczeń
  • Telemarketer

Możliwości jest wiele, niestety zazwyczaj znacząco odbiegają one od naszych zawodowych ambicji. Nie warto jednak przejmować się tym, że praca którą wykonujemy, nie ma nic wspólnego z naszą przyszłą profesją. Potencjalny pracodawca, zaglądając do CV osoby świeżo po studiach, z pewnością będzie mile zaskoczony jakimkolwiek doświadczeniem zawodowym. Łącznie pracy ze studiami nie jest łatwe, dlatego umieszczenie kilku stanowisk pracy w CV sprawi, że będziemy przedstawiać się, jako osoby zaradne, świetnie zorganizowane i pracowite. Szukając pracy na studiach, warto korzystać z możliwości, jakie daje nam internet i portale z ogłoszeniami.

Inne

Ciekawe artykuły