REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pracownicy MOPS na komendzie

W środę odbyło się spotkanie pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zgierzu z policjantami ze zgierskiej komendy. Stronę policyjną reprezentowali dzielnicowi, policjanci z Zespołu ds. Nieletnich oraz specjalista prewencji kryminalnej. Tematem spotkania było omówienie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 2011 r. w sprawie procedury „Niebieskie Karty” ze szczególnym uwzględnieniem nowych wzorów formularzy „Niebieska karta”, a także roli istniejących Zespołów Interdyscyplinarnych i grup roboczych przy podejmowaniu działań w stosunku do osoby, wobec której istnieje podejrzenie, że stosuje przemoc w rodzinie.
 
Przypomnijmy, że „Niebieska Karta” stanowi dokument służbowym, który zakładany jest jeśli w danej rodziny dochodzi do przemocy. Karta ma na celu dokumentowanie faktów związanych z przemocą w rodzinie oraz służy do oceny zagrożenia dalszą przemocą.  
„Niebieska Karta” może zostać założona Policję, Ośrodek Pomocy Społecznej, jak i Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Może ona stanowić dowód w sprawach sądowych.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a