REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Próbowali włamać się do hurtowni przy ul. Dubois

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu zatrzymali grupę mężczyzn, którzy usiłowali włamać się do hurtowni przy ul. Dubois w Zgierzu. 

Na podstawie zebranego w tej sprawie materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Zgierzu podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu całej trójki na trzy miesiące. Do zdarzenia doszło w nocy z 24/25 listopada 2011 r. w Zgierzu przy ul. Dubois. Tej nocy policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi pełnili służbę na terenie Łodzi. Na ul. Pabianickiej zauważyli znany im samochód bmw, w którym siedziało trzech mężczyzn ubranych na ciemno. Policjanci postanowili za nimi pojechać. W ten sposób dotarli do Zgierza. 
 
Obserwowane bmw zaparkowało przy ul. Dubois w pobliżu hurtowni z papierosami i artykułami chemicznymi. Mężczyźni wysiedli z auta i udali się na tył hurtowni. Podejrzewając, że mężczyźni planują włamanie do tego obiektu, łódzcy policjanci wezwali na miejsce dodatkowe patrole, w tym również funkcjonariuszy ze zgierskiej jednostki. Kilkudziesięciominutowa obserwacja zakończyła się sukcesem. Na gorącym uczynku usiłowania włamania do hurtowni zatrzymano trzech mężczyzn. Najstarszy z nich miał 44 lata, a pozostali 30 i 20 lat. Wszyscy to mieszkańcy Łodzi i byli już notowani przez Policję. 44-latek odsiadywał już wyrok za kradzieże z włamaniem. Podczas przeszukania pojazdu należącego do zatrzymanych, policjanci znaleźli wiele narzędzi i przedmiotów mogących służyć do popełniania przestępstw. Na miejscu zdarzenia sprawcy pozostawili wkrętak i nożyce do cięcia drutu. 26 listopada Sąd Rejonowy w Zgierzu podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu wszystkich podejrzanych.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a