REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Projekt edukacyjny Skarbonka

W dniach 17-21 października już od godziny 9:00 Stowarzyszenie Łódź Filmowa i Kino Charlie zapraszają wszystkich na ekscytującą i oryginalną podróż w głąb świata finansów, kapitału, prywatyzacji i  giełdy. Będzie można przekonać się, że każdy może zostać rekinem finansowym i każdy może stać się świadomym uczestnikiem życia społecznego i ekonomicznego.
 
Każdego dnia Przeglądu Filmowego „Skarbonka” nawiązując bezpośrednio do tytułu projektu, a co się z tym wiąże, do głównego celu przedsięwzięcia (zwiększenie wiedzy i złamanie stereotypów na temat oszczędzania) wyjdziemy od tradycyjnych sposobów oszczędzania (skarpeta, skarbonka, rachunek bankowy, czy lokata) i dojdziemy do współczesnych możliwości rozwoju finansowego (rynek kapitałowy i inwestowanie).
 
Przegląd filmowy to pięć interesujących sekcji tematycznych, na które składać się będą pokazy filmowe, wykłady i panele dyskusyjne, prowadzone przez specjalistów z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości z firmy PL Europa. Nakreślona zostanie historia biznesu i giełdy, pokazane zostaną zalety bycia „na swoim”. Na prywatyzację polską spojrzymy z drugiej strony świata, pokazany zostanie sposób funkcjonowania tzw. e-biznesu. A wszystko to zilustrowane filmami, które weszły już do klasyki kinematografii – „Ziemia obiecana”, „Aż poleje się krew”, „Fryzjerka”, „The Social Network” i wiele innych.
 
Dodatkowym atutem będą warsztaty filmowe, podczas których zostaną zaprezentowane podstawy tworzenia filmu, a po których uczestnicy nakręcą własne małe dzieło filmowe. Przegląd ma formę otwartą i będzie się odbywał w godzinach przedpołudniowych. Szczegółowy program na stronie www.charlie.pl
Szkoły zainteresowane współpracą proszone są o kontakt z Kinem Charlie! Wstęp jest bezpłatny. Patronem wydarzenia jest Ministerstwo Skarbu Państwa, a partnerem PL Europa.

Inne

Ciekawe artykuły