REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Prokuratura zajmie boisko przy Cezaku?

Duży opór w mieście wywołały plany oddania terenu boiska przy zgierskim zespole szkół im. Cezaka pod nową siedzibę prokuratury w Zgierzu.

Starostwo Powiatowe w Zgierzu podpisało intencyjne porozumienie z Prokuraturą Rejonową w Zgierzu, na mocy którego będzie zmierzać do przekazaniu prokuraturze terenu przy zgierskim Zespole Szkół Nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka. W zamian prokuratura przekaże starostwu teren przy ul. Łódzkiej w Zgierzu. Pozyskaną nieruchomość starostwo miałby by sprzedać.

Za uzyskane pieniądze chcemy wybudować przy „Cezaku” boisko – Orlik, z prawdziwego zdarzenia, którego infrastruktura będzie nieporównywalnie lepsza niż ta, którą dysponuje obecnie szkoła – mówi Krzysztof Kozanecki, Starosta Zgierski. – Nasze działania podyktowane są chęcią stworzenia młodzieży zaplecza sportowego, które pozwoli rozwijać ich pasje i zdolności. Obecny stan boiska pozostawia wiele do życzenia. Zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to łatwy proces, ale w obliczu braku środków finansowych na tego typu inwestycje, wybraliśmy najbardziej racjonalne rozwiązanie. Ponadto nowa lokalizacja siedziby Prokuratury Rejonowej w Zgierzu z pewnością ułatwi mieszkańcom dostęp do tej instytucji, a spory o fatalną jakość dojazdu do prokuratury nie będą mieć racji bytu.

Odmienne stanowisko wobec planów starosty ma Andrzej Łaszczewski, Przewodniczący Zarządu Rady Osiedla Nowe Miasto. – Ludzie są rozgoryczeni, że zabiera się im tereny zielone. Od planów budowy boisko do jego realizacji jest jeszcze długa droga. Budowa nowego obiektu prokuratury wymaga powstania całego zaplecza w postaci choćby parkingu. W zamian oferuje się boisko mniejsze od Orlika, o powierzchni około 1000 m2 – mówi Andrzej Łaszczewski

Negatywne stanowisko wobec planów budowy budy prokuratury na terenie boiska zespołu szkół im. Cezaka wyraziła na XII sesji Rada Miasta Zgierza. 31 sierpnia radni podjęci uchwałę w tej sprawie.

Na ostatniej sesji wiceprzewodniczący RMZ Grzegorz Maciński mówił, że jego zdaniem wszystkie instytucje związane z sądownictwem, powinny znajdować się przy ul. Sokołowskiej, natomiast okolice szkoły to teren zielony i warto inwestować w sport i rekreację.

Urząd Miasta Zgierza wyszedł z własnym pomysłem w tej sprawie. – Proponujemy przekazanie prokuraturze na jej nową siedzibę obiektu przy ul. Sokołowskiej. Wychodzimy, z założenia ze we względu na bliskie sąsiedztwo Sądu Rejonowego byłaby to korzystna lokalizacja – mówi Grzegorz Leśniewicz, wiceprezydent Zgierza. Do piątku bieżącego tygodnia z UMZ "wyjdzie" formalne pismo w tej sprawie.

29 sierpnia br. Starostwo Powiatowe w Zgierzu złożyło do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi wniosek zgłoszeniowy przystąpienia do realizacji programu „Moje boisko, Orlik 2012”.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub