REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Prokuratura zajmie boisko przy Cezaku?

Duży opór w mieście wywołały plany oddania terenu boiska przy zgierskim zespole szkół im. Cezaka pod nową siedzibę prokuratury w Zgierzu.

Starostwo Powiatowe w Zgierzu podpisało intencyjne porozumienie z Prokuraturą Rejonową w Zgierzu, na mocy którego będzie zmierzać do przekazaniu prokuraturze terenu przy zgierskim Zespole Szkół Nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka. W zamian prokuratura przekaże starostwu teren przy ul. Łódzkiej w Zgierzu. Pozyskaną nieruchomość starostwo miałby by sprzedać.

Za uzyskane pieniądze chcemy wybudować przy „Cezaku” boisko – Orlik, z prawdziwego zdarzenia, którego infrastruktura będzie nieporównywalnie lepsza niż ta, którą dysponuje obecnie szkoła – mówi Krzysztof Kozanecki, Starosta Zgierski. – Nasze działania podyktowane są chęcią stworzenia młodzieży zaplecza sportowego, które pozwoli rozwijać ich pasje i zdolności. Obecny stan boiska pozostawia wiele do życzenia. Zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to łatwy proces, ale w obliczu braku środków finansowych na tego typu inwestycje, wybraliśmy najbardziej racjonalne rozwiązanie. Ponadto nowa lokalizacja siedziby Prokuratury Rejonowej w Zgierzu z pewnością ułatwi mieszkańcom dostęp do tej instytucji, a spory o fatalną jakość dojazdu do prokuratury nie będą mieć racji bytu.

Odmienne stanowisko wobec planów starosty ma Andrzej Łaszczewski, Przewodniczący Zarządu Rady Osiedla Nowe Miasto. – Ludzie są rozgoryczeni, że zabiera się im tereny zielone. Od planów budowy boisko do jego realizacji jest jeszcze długa droga. Budowa nowego obiektu prokuratury wymaga powstania całego zaplecza w postaci choćby parkingu. W zamian oferuje się boisko mniejsze od Orlika, o powierzchni około 1000 m2 – mówi Andrzej Łaszczewski

Negatywne stanowisko wobec planów budowy budy prokuratury na terenie boiska zespołu szkół im. Cezaka wyraziła na XII sesji Rada Miasta Zgierza. 31 sierpnia radni podjęci uchwałę w tej sprawie.

Na ostatniej sesji wiceprzewodniczący RMZ Grzegorz Maciński mówił, że jego zdaniem wszystkie instytucje związane z sądownictwem, powinny znajdować się przy ul. Sokołowskiej, natomiast okolice szkoły to teren zielony i warto inwestować w sport i rekreację.

Urząd Miasta Zgierza wyszedł z własnym pomysłem w tej sprawie. – Proponujemy przekazanie prokuraturze na jej nową siedzibę obiektu przy ul. Sokołowskiej. Wychodzimy, z założenia ze we względu na bliskie sąsiedztwo Sądu Rejonowego byłaby to korzystna lokalizacja – mówi Grzegorz Leśniewicz, wiceprezydent Zgierza. Do piątku bieżącego tygodnia z UMZ "wyjdzie" formalne pismo w tej sprawie.

29 sierpnia br. Starostwo Powiatowe w Zgierzu złożyło do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi wniosek zgłoszeniowy przystąpienia do realizacji programu „Moje boisko, Orlik 2012”.
 

Inne

Ciekawe artykuły