REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Prokuratura zdecydowała o dozorze trójki zuchwalców

4 maja 2011 r. zapadła decyzja o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru wobec trzech mężczyzn, którzy weszli na teren jednej z posesji w Niesułkowie i grożąc pobiciem zmuszali 31 – letniego mężczyznę do zwrotu pieniędzy w kwocie 50 zł za uszkodzony telewizor. Dodatkowo wybili szyby w oknach budynku należącego do ofiary.

Do zdarzenia doszło 1 maja 2011 r. około godz. 14.00 w miejscowości  Niesułków gmina Stryków. Przed budynek jednej z posesji w tej miejscowości podjechało trzech mężczyzn. Na podwórku zastali 31 – letniego mężczyznę, któremu zaczęli grozić pobiciem, przy czym jeden z napastników kopnął mężczyznę w brzuch. Potem zażądali od pokrzywdzonego zwrotu 50 zł za uszkodzony telewizor i zabrali na poczet wymienionej wierzytelności telefon komórkowy. Na tym się jednak nie skończyło. Oprawcy w swojej złości powybijali szyby w oknach domu ofiary.  Na szczęście pokrzywdzonemu udało się schronić w bezpiecznym miejscu. Zaraz po oddaleniu się sprawców zaalarmował strykowskich policjantów.

Z ustaleń policji wynika, że jeden ze sprawców dał kiedyś 31- latkowi wspomniany telewizor. Po jakimś czasie postanowił go odebrać.  Po odzyskaniu sprzętu wrócił do domu i stwierdził, że telewizor nie działa.  Dlatego postanowił uregulować tą kwestię w inny sposób.

Mężczyźni długo nie cieszyli się wolnością, bo tego samego dnia wpadli w ręce strykowskiej policji. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 25, 28 i 35 lat. Wszyscy trafili do zgierskiego aresztu.

4 maja 2011 r. Prokuratura Rejonowa w Zgierzu zastosowała wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru.
 

Inne

Ciekawe artykuły