REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Raport – Ile za litr paliwa w Zgierzu i okolicy?

Ceny  na stacjach benzynowych w Polsce szaleją. Za litr paliwa płacimy już ponad 5 zł. Według ekonomistów jest to głównie związane z sytuacją w Afryce Północnej, między innymi z wojną domową w Libii –  trzecim co do wielkości eksporterem ropy na świecie. Również wyższa stawka podatku VAT wpływa na droższe tankowanie w tym roku.

Wzrost cen paliw dotyka nie tylko kierowców. Stawki za paliwo przekładają się na ceny żywności. A to dotyczy nas wszystkich. Co robić? Kierowcy nie mają wyjścia – muszą tankować. Szukają stacji benzynowych gdzie koszt „95-tki” lub oleju napędowego jest choć trochy niższy.

Sprawdziliśmy jak ceny za paliwo kształtują się w Zgierzu i okolicach. Najtaniej za benzynę 95 – jedynie 5,09 zł zapłacimy na stacji Bliska na „Kuraku” przy ulicy Łódzkiej. Najdrożej jest na stacji Orlen przy ul. Długiej w Zgierzu jadąc w kierunku Łagiewnik. Za litr tego samego paliwa zapłacimy tam aż 5,17 zł. Różnica na litrze paliwa to 6 groszy.

Na prośbę zgierzan przygotowaliśmy zestawienie cen paliw na stacjach benzynowych w mieście i jego bliskim sąsiedztwie. Nie zapominajmy przy tym, że kierowcy mają alternatywę w postaci stacji benzynowych w okolicach Zgierza. Najtańsze dziś (11.04.2011 r.) paliwo udało nam się znaleźć na stacji Bliska przy ul. Szczecińskiej w Łodzi, jadąc ze Zgierza w kierunku Konstantynowa. Litr „95”- tylko 5,04 zł, za „98” musimy zapłacić 5,16 zł, a litr ropy to koszt 5,03 zł. Tanio jest także na stacji ST1 przy ulicy Łagiewnickiej. Litr „95” – 5,06 zł.

Kierowcy zaciskają pasa i tankują, a my „mówimy” może rower? Jazda na rowerze to niezliczone korzyści zdrowotne, a do tego jakie krajobrazy… No może z tymi ostatnimi w mieście nie tak łatwo, a ścieżek rowerowych mamy jak na lekarstwo – mimo wszystko polecamy.

 Zestawienie cen paliw na wybranych stacjach w Zgierzu i Łodzi – stan wg. dnia 11.04.2011 r.

 Stacja  PB 95  PB 98  ON
 ST1 – ul. Łagiewnicka, Łódź  5,06  5,21  5,02
 Orlen – ul. Długa, Zgierz  5,27  5,43  5,12
 Shell – ul. Kasprowicza, Zgierz  5,15  –  5,09
 Wasbruk – ul. Gałczyńskiego, Zgierz  5,13  5,29  5,05
 Shell – ul. Gałczyńskiego, Zgierz  5,13  –   5,07
 Bliska – ul. Szczecińska, Łódź  5,04  5,16  4,94
 Bliska – ul. Łódzka, Zgierz  5,09  5,24  5,03

Na tle województwa ceny w Łodzi (i bliskim sąsiedztwie, również w Zgierzu) są dość umiarkowne. Wpływ na to ma zapewne duża ilość stacji benzynowych, co zapewnia zdrową konkurencję. Gorzej wypadają inne miasta np. Skierniewice czy Tomaszów Mazowiecki, gdzie za litr "95-tki" trzeba zapłacić w okolicach 5,27 zł.

A jak na tle kraju? Na mapie cen paliw najgorzej dla tankujących sytuacja wygląda w woj. lubuskim. Najmniej z kolei płacą kierowcy w woj. Świętokrzyskim.  

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a