REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Remonty w zgierskich szkołach 2010

 W tym roku władze Zgierza przeznaczyły na wakacyjne remonty w szkołach 650 tys. zł, to jest o 140 tys. złotych więcej niż w 2009 roku.

 Wysokość dofinansowania dla poszczególnych placówek (szkół podstawowych, gimnazjów i Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego im. R. Traugutta) jest zróźnicowana i zależy od zapotrzebowania zgłoszonego przez dyrektorów do Wydziału Oświaty UMZ. Najwięcej środków dostały SP 3 – 110 tys. zł, SP 1 – 100 tys. zł oraz SP 4 i SP 8 – po 80 tys. zł każda. 
 
Zakres prac obejmuje remonty dachów, łazienek, wymianę okien, cyklinowanie parkietów, malowanie pomieszczeń. W trzech szkołach: SP 1, 3 i 4 trwa montaż urządzeń, umożliwiajacych korzystanie w łazienkach z ciepłej wody. Jest to wymóg Ministerstwa Edukacji Narodowej, który obligatoryjnie wejdzie w życie we wrześniu 2012 roku. Zgierz przyspieszył prace i już w tym roku wszystkie zgierskie szkoły będą miały ciepłą wodę w kranach. 
 
Eksta pieniądze w wysokości 10 tys. zł na zakup tablicy interaktywnej dostała SP 10. Jest to jedyna szkoła w Zgierzu, która dotychczas nie posiadała takiej pomocy naukowej. Dodatkowo szkoły, w których działają oddziały przedszkolne otrzymały dofinansowanie na zakup nowych zabawek. 
 
Wakacyjne remonty prowadzone są również we wszystkich zgierskich przedszkolach. Napoważniejsze z nich to wymiana dachów w Miejskich Przedszkolach nr 6 i 10. Obie placówki dostały na ten cel z budżetu miasta po 50 tys. zł. Na pozostałe prace miasto przeznaczyło 60 tys. zł. 
 
Wszystkie naprawy w zgierskich placówkach oświatowych zostaną zakończone przed pierwszym dzwonkiem na lekcje. Po wakacjach na uczniów będą czekać pachnące świeżością odnowione klasy i sale gimnastyczne.
 
Dorota Jankiewicz, rzecznik prasowy UMZ

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność