REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Rusza budowa drogi ekspresowej S-8 w województwie łódzkim

W sobotę w Walichnowach (gm. Sokolniki, pow. wieruszowski) wbito symboliczną łopatę pod budowę drogi ekspresowej S8 w woj. łódzkim. Prace rozpoczynają się od realizacji węzła Walichnowy.

W inauguracji robót wzięli udział minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska i marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, a także parlamentarzyści oraz przedstawiciele gmin, miast i powiatów, które skorzystać mają na budowie drogi.

Inwestycja będzie sfinansowana ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wykonawcą jest spółka Budimex. Węzeł będzie miał nawierzchnię betonową. Jego budowa potrwa 20 miesięcy i pochłonie 95,7 mln zł.
Budowa węzła „Walichnowy” stanowi pierwszy z dziewięciu etapów realizacji S8 realizowanych na terenie woj. łódzkiego. Łącznie od węzła Walichnowy do węzła Łódź-Południe powstanie 113 km trasy. Koszt inwestycji szacowany jest na około 5 mld zł. Jej zakończenie nastąpić ma na przełomie 2013 i 2014 r.

Przed czterem laty wokół przebiegu trasy powstawały liczne kontrowersje. Rozważano jej wytyczenie w wariancie południowym. Ostatecznie powstanie ona w wariancie północnym (Sieradz, Zduńska Wola, Łask, Pabianice) korzystnym dla mieszkańców aglomeracji łódzkiej i stanowić będzie również południową obwodnicę Łodzi. Po ukończeniu inwestycji dojazd do Wrocławia z Łodzi zająć ma 2 godziny.

Rozpoczęcie budowy postanowił wykorzystać minister Grabarczyk, aby zobrazował hasło wyborcze Platformy Obywatelskiej „Polska w Budowie”. Wraz z członkami PO wziął udział w „Biegu dla S8”, na trasie Lututów – Walichnowy.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Kredyt czy pożyczka – co lepsze?

Problemy ze spinaniem domowego budżetu narastają zdecydowanie szybciej niż możliwości radzenia sobie z nimi. Czasami pozornie niegroźna awaria samochodu może skutkować rozdmuchanymi wydatkami, które dokonują

Jak zarządzać wydajnością przedsiębiorstwa w chmurze?

Funkcjonowanie przedsiębiorstwa w warunkach nowoczesnej gospodarki rynkowej warto wspierać innowacjami technologicznymi, które poprawiają wydajność biznesową i umożliwiają redukcję kosztów zarządzania. Ogromny potencjał kryją w sobie

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub