REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zatrzymani międzynarodowi złodzieje samochodów

Trochę jak w amerykańskim filmie mogli poczuć się kierowcy podróżujący w niedzielę autostradą A2 na odcinku między Poznaniem a Koninem. W pewnej chwili policyjny śmigłowiec zagrodził drogę międzynarodowym złodziejom samochodów. Od tyłu akcję zabezpieczyły nieoznakowane radiowozy. W efekcie zatrzymano trzy osoby i odzyskano auta skradzione na terenie Niemiec.

Dzięki pracy operacyjnej stołecznych policjantów z wydziału do walki z przestępczością samochodową przy współpracy z policją niemiecką, koordynowaną przez Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji udało się zatrzymać osoby zajmujące się kradzieżami samochodów na skalę międzynarodową. W ręce stołecznej samochodówki wpadli zawodowi złodzieje samochodów, członkowie zorganizowanej grupy przestępczej tzw. „wołomińskiej” – 32-letni Marcin G., ps. „Gocław”, 30-letni Marcin Z ps. „Diabeł”. i 30-letni Mariusza P, ps. „Maniek”. Wszyscy wielokrotnie byli zatrzymywani i karani za kradzieże samochodów. Policjanci odzyskali także trzy samochody: mazdę 3 skradzioną w Niemczech oraz mazdę 6 i hondę accord skradzione w Polsce.

W godzinach południowych na autostradzie A2 między Koninem a Poznaniem wylądował śmigłowiec Komendy Głównej Policji z policjantami wydziału realizacyjnego Komendy Stołecznej Policji na pokładzie blokując skutecznie drogę przejazdu mężczyznom prowadzącym z Niemiec do Polski kradzione pojazdy. W tym samym momencie policjanci ze stołecznej „samochodówki” w nieoznakowanych radiowozach wraz ze swoimi kolegami z komendy rejonowej na warszawskich Bielanach odcięli im drogę odwrotu. W potrzasku znaleźli się zarówno mężczyźni kierujący skradzionymi samochodami jak i „pilot” poruszający się bmw 316, który prowadził swoich kolegów mając za zadanie informowanie ich o ewentualnych zagrożeniach. W odzyskanych pojazdach policjanci znaleźli i zabezpieczyli moduły komputerowe, łamaki oraz inne przyrządy służące zatrzymanym mężczyznom do kradzieży samochodów.

Cała akcja trwała zaledwie kilka minut. To było brawurowe a zarazem doskonale zaplanowane i zrealizowane zatrzymanie. Kompletnie zaskoczeni obrotem sprawy mężczyźni poddali się nie stawiając oporu interweniującym policjantom. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem wspólnie i w porozumieniu, za co grozi im do 10 lat więzienia w warunkach recydywy i multirecydywy. Na wniosek Policji i Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia wszystkich złodziei aresztował na 3 miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
 

Inne

Ciekawe artykuły