REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Sfingowali kradzież tira

 W dniu 29 czerwca 2010 r. policjanci ze Strykowa zostali powiadomieni o kradzieży z terenu stacji paliw w Sosnowcu koło Strykowa ciągnika siodłowego marki Daf z naczepą marki Krone wraz załadunkiem dzianiny w ilości 30 palet. Oba pojazdy były własnością firmy leasingowej, a użytkownikiem pojazdów był 38-letni właściciel firmy transportowej z siedzibą w Łodzi. Kierującym zestawem pojazdów w tym dniu był 35-letni mężczyzna zatrudniony w tej właśnie firmie. Z relacji kierującego wynikało, że 29 czerwca około godz. 18.10 podjechał on na stację paliw w Sosnowcu i udał się do budynku stacji gdzie zamówił posiłek. Po 45 minutach wyszedł ze stacji stwierdzając, że w miejscu, w którym wcześniej zaparkował nie ma dafa i naczepy. Kilka dni po zdarzeniu w miejscowości Skrzynki koło Tomaszowa Mazowieckiego policjanci odnaleźli porzuconego dafa, bez naczepy i załadunku. 

 
W toku dalszych czynności wykrywczych w tej sprawie zgierscy policjanci ujawnili szereg nieścisłości. Dodatkowo badania wykonane przez specjalistów bezsprzecznie potwierdzały fakt sfingowania kradzieży pojazdów. 
 
Całość zebranego w tej sprawie materiału dowodowego pozwoliła kryminalnym ze Zgierza na zatrzymanie w dniach 1 i 4 września 2010 r. zarówno kierującego jak i właściciela firmy transportowej, którym przedstawiono zarzut działania wspólnie i w porozumieniu w celu wyłudzenia odszkodowania komunikacyjnego od firmy ubezpieczeniowej i kradzieży ciągnika siodłowego oraz naczepy na szkodę firmy leasingowej wraz z towarem. 
 
Decyzją Prokuratury Rejonowej w Zgierzu wobec obu mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.