REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Solidarni zebrali już 100 tys. złotych na stypendia

Fundacja Świętego Mikołaja – inicjator Programu stypendialnego „Solidarni” – pozyskała w niespełna dwa miesiące ponad 100 tys. złotych. Sukces kampanii pozwoli Fundacji na udzielenie wsparcia finansowego zdolnym, ale potrzebującym środków finansowych uczniom. Uczestnictwo w akcji jest bezpłatne dla szkół, a wszystkie zebrane fundusze zostaną przekazane publicznym placówkom edukacyjnym zarejestrowanym w programie.
 
Fundacja Świętego Mikołaja, od lat angażująca się w pomoc potrzebującym, od sierpnia 2010 roku aktywnie prowadzi zbiórkę funduszy w programie stypendialnym „Solidarni”. Uzyskane środki zostaną przekazane zdolnym uczniom, którzy potrzebują materialnego wsparcia niezbędnego do realizacji i rozwoju swoich talentów oraz pasji. Kampania obejmująca swoim zasięgiem całą Polskę zdobywa coraz większą popularność wśród absolwentów publicznych placówek edukacyjnych.
 
Obecnie w akcji biorą udział 124 szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz licealne z całej Polski, a ich liczba powiększa się z każdym tygodniem. Jak wynika z danych Fundacji, po dwóch miesiącach od inauguracji kampanii, na koncie funduszu znajduje się już ponad 100 tys. złotych! Środki pochodzą z wpłat od absolwentów i osób aktywnie wspierających akcję, angażujących się w pomoc najbardziej potrzebującym uczniom. Fundusz wsparł również Mecenas programu – Fundacja Banku Zachodniego WBK S.A. 
 
W Polsce jeszcze tego nie doceniamy, ale edukacja jest najcenniejszą rzeczą jaką możemy dać dzieciom. Żaden przedmiot materialny nie będzie tak cenny jak wiedza, którą będą miały w głowach. To jest rzecz absolutnie bezcenna. I dla nich i dla kraju. Ciekawym wzorcem są Amerykanie. To duże i bogate społeczeństwo, ale tam panuje takie przekonanie, że jeżeli się komuś w życiu powiodło – także w sensie materialnym – to powiodło mu się między innymi dlatego, że ten kraj dał mu szansę. W związku z czym trzeba to jakby przekazać dalej. Zgadzam się z tym w 100%. To działa tam fantastycznie. Myślę, że u nas dopiero zaczyna się myśleć w ten sposób, ale jeszcze długa droga przed nami. Ja w każdym razie z głębokim przekonaniem podpisuję się pod taką ideą”– powiedział Piotr Kraśko, dziennikarz TVP.
 
W programie mogą wziąć udział publiczne szkoły podstawowe, gimnazjalne, licealne oraz uczelnie, które zarejestrują się na stronie www.solidarni.org.pl. Uczestnictwo w akcji jest całkowicie bezpłatne dla szkół. Wszystkie wpłacone fundusze zostaną rozdysponowane wśród utalentowanych uczniów, wskazanych w każdej placówce przez komisje stypendialne.
 
Program stypendialny Solidarni został stworzony przez Fundację Świętego Mikołaja, by budować solidarną więź między uczniami i absolwentami szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich oraz uczelni. Nawiązuje do idei solidarności, jaka przyświecała podpisaniu 30 lat temu tzw. Porozumień Sierpniowych. Celem projektu jest zbiórka pieniędzy na stypendia dla zdolnych uczniów, których sytuacja finansowa uniemożliwia dalszą edukację, rozwijanie talentów i umiejętności.
 
Mecenasem programu jest Fundacja Banku Zachodniego WBK S.A., zapewniając m.in. bezpłatną obsługę kont bankowych wykorzystanych w czasie akcji. 
 
Partnerami medialnymi programu są: Trójka – Program 3 Polskiego Radia oraz TVP1 – Program 1 Telewizji Polskiej.
 
więcej informacji na www.solidarni.pl oraz www.mikolaj.org.pl 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają