REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Sport i terapia

 Już po raz jedenasty odbył się Miting Lekkoatletyczny Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, którego organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zgierzu. W tym roku 10 drużyn z województwa łódzkiego walczyło o tytuł najlepszej w takich konkurencjach jak: rzuty piłeczką palantową i piłką lekarską, slalom czy wyścig z wózkami. Najlepsza okazała się drużyna gospodarzy z PSOUU koło w Zgierzu, drugie miejsce zajęli reprezentanci Żychlina, a na najniższym miejscu na podium stanęli podopieczni Fundacji Fosa z Aleksandrowa Łódzkiego.

 
 
– Nasi podopieczni bardzo poważnie podchodzą do zawodów, długo się do nich przygotowują, gdyż uważają, że nie jest to zabawa, ale prawdziwa sportowa rywalizacja – twierdzi Małgorzata Potakowska – kierownik WTZ działających przy PSOUU koło w Zgierzu. – Jest to dla nich także forma sprawdzianu, a za swój wysiłek otrzymują puchary, medale i nagrody, ufundowane przez naszych sponsorów, m. in. starostę zgierskiego – Bogdana Jarotę. To wszystko sprawia, że podopieczni czują się docenieni oraz mogą się sprawdzić, a przy okazji popracować na kondycją – dodaje terapeutka. 
Podczas kilkugodzinnych zmagań, zawłaszcza drużynom z terenu powiatu zgierskiego, kibicowali, a później dekorowali zwycięzców, członkowie Zarządu Powiatu Zgierskiego: Wojciech Brzeski i Wojciech Budziarski.

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,