REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Spotkanie emerytowanych nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej

12 października 2010 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Zgierz emerytowani nauczyciele z Koła Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego Zgierz – Gmina spotkali się, by uczcić Dzień Edukacji Narodowej.
Wśród zaproszonych gości byli: Przewodnicząca Rady Gminy Zgierz Barbara Kaczmarek, Zastępca Wójta Gminy Marek Kominiak, Sekretarz Gminy Bogusława Szczecińska, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Cezary Piotrowski, Prezes Zarządu Oddziału ZNP w Zgierzu Grażyna Pisarska oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Słowiku Ewa Osówniak.

Spotkanie uświetnił występ chóru „Słowikowe trele” z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Słowiku, utworzonego i działającego w ramach projektu „Śpiewająca Polska”. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny przygotowany specjalnie na Dzień Edukacji Narodowej. Każdą piosenkę i wiersz zebrani nagradzali gromkimi brawami, a po występie Przewodnicząca Koła Barbara Maciak wręczyła chórzystom upominki – słodycze.
Przybyli na spotkanie goście złożyli emerytowanym nauczycielom życzenia z okazji ich święta, życząc przede wszystkim zdrowia, codziennych powodów do uśmiechu oraz realizacji planów, marzeń i pasji. Zgromadzeni wznieśli również toast lampką szampana.
W trakcie spotkania Bolesław Goździk przybliżył historię nauczycielskiego ruchu związkowego w regionie łódzkim i w Gminie Zgierz. Z kolei Przewodnicząca Barbara Maciak zarecytowała kilka wierszy napisanych przez członkinie koła, można było również obejrzeć mini wystawę prac malarskich Janiny Wrzesińskiej. Wszyscy mogli też skosztować ciast i potraw domowej roboty.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają