REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Sprzątanie świata, akcja w gminie Zgierz

 Pod hasłem "Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady" od 17 do 19 września 2010 r. będzie przeprowadzona w Polsce akcja "Sprzątanie Świata", organizowana przez Fundację Nasza Ziemia. To siedemnasta polska edycja ogólnoświatowej akcji "Clean Up the World". W tym roku organizatorzy proponują, by zachęcać Polaków m.in. do porządkowania terenów nad wodami i wzdłuż rzek.  

 W dniach 17-19 września br. na terenie naszej gminy przeprowadzona zostanie akcja "Sprzątanie Świata". 
 
Referat Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Działalności Gospodarczej Urzędu Gminy Zgierz zwraca się do wszystkich, którym leży na sercu dobro środowiska, aby wzięli udział w tej jakże wspaniałej akcji, mającej na celu wyrobienie postaw i zachowań, które powinny stać się stylem naszego życia. 
 
Motywem przewodnim akcji jest likwidowanie "dzikich" wysypisk, które pojawiają się jak przysłowiowe "grzyby po deszczu". 
 
Cieszymy się bardzo, że możemy liczyć na młodzież, która żadnego roku jeszcze nas nie zawiodła, a problemy związane z ochroną środowiska są im tak bliskie. 
 
 
Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji serdecznie zapraszamy do Referatu Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Działalności Gospodarczej Urzędu Gminy Zgierz (pok. nr 11) po worki foliowe oraz rękawice jednorazowego użytku. Gwarantujemy wywóz zgromadzonych śmieci z miejsc wcześniej ustalonych. 
 
Więcej informacji: 
Referat Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Działalności Gospodarczej Urzędu Gminy Zgierz 
tel. 42 716 25 15 w. 111

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają