REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Sprzęt z Wiejskiej prosto do Zgierza

 33 komputery wraz z klawiaturami oraz 37 monitory LCD są właśnie sprawdzane i instalowane w pracowniach urządzeń internetowych Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II, placówki prowadzonej przez Powiat Zgierski.

Komputery zostaną połączone w sieć, a wtedy pozbędziemy się papierowych dzienników. Każdy nauczyciel będzie miał swój komputer i wprowadzając dane do systemu stworzy dziennik elektroniczny – tłumaczy dyrektor szkoły Eugeniusz Jacel.

Sprzęt, o którym mowa do niedawna używany był przez … posłów zasiadających w ławach sejmowych budynku przy ul. Wiejskiej w Warszawie. Dzięki zapytaniu wysłanemu przez dyrektora do Kancelarii Sejmu, szkole podarowano czteroletnie komputery wraz z urządzeniami peryferyjnymi.
 
Co jakiś czas wysyłam podobne zapytania do różnych instytucji i czasem udaje się pozyskać tego typu urządzenia – mówi Eugeniusz Jacel. – Za pierwszym razem Kancelaria odpisała mi, że nie ma niczego, co mogłaby oddać, ale za kilka miesięcy dostałem telefon, że jeśli nadal jesteśmy zainteresowani, to możemy dostać komputery, które wraz z nową kadencją Sejmu są wymieniane na nowe.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a