REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Św. Katarzyna na facebooku

Kościół patronalny Zgierza idzie z duchem czasu. Oficjalny fanpage parafii św. Katarzyny pojawił się na facebooku, światowym serwisie społecznościowym, który w Polsce staje się coraz bardziej popularny.

Nad wizerunkiem parafii w sieci czuwa zespół kilku osób. – Wciąż zastanawiamy się co by tu jeszcze zrobić, jak dotrzeć do wiernych – mówi ks. Mirosław Strożka, proboszcz parafii. –  Profil na facebooku traktujemy jako rodzaj ewangelizacji.

Ks. Strożka przyznaje jednak, że pojawienie się na portalu społecznościowym nie obyło się bez obaw. – Stanęliśmy trochę na rozdrożu, jesteśmy jedyną parafią w Zgierzu, która założyła taki profil. Zastanawiamy się z jakim odbiorem spotka się to u wiernych – mówi.

Na profilu św. Katarzyny znajdziemy aktualne informacje z życia parafii, nagrania z ostatnich rekolekcji czy zdjęcia z wydarzeń, m.in. ze styczniowego koncertu zespołu Golec uOrkietra czy kwietniowych występów Jagody Wiktorskiej-Zając oraz Jana Blejzyka. Na razie „do ulubionych” fanpage dodały 23 osoby, ale liczba ta stopniowo rośnie.

Obecność na facebooku to kolejny krok, który pokazuje że 73-letni proboszcz zgierskiej fary z powodzeniem korzysta z nowinek cywilizacji. Parafia ma dwie strony internetowe, ponadto w sieci oraz na płytach CD ukazują się autorskie homilie ks. Mirosława.

Fan page dostępny jest pod adresem:

http://www.facebook.com/pages/Zgierska-Fara-parafia-%C5%9Bw-Katarzyny-Aleksandryjskiej-w-Zgierzu/132115123529098
 

Inne

Ciekawe artykuły