REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Świat zmysłów w Muzeum Miasta Zgierza

 We wtorek 9 sierpnia, w salach ekspozycyjnych Muzeum odbył się wernisaż wystawy pod tytułem „Świat Zmysłów”.

 
Jest to wystawa interaktywna, która powstała w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Składa się ona z trzech części: „Poznać zmysły”, „Mono-Stereo” i "Oszukać zmysły". Całość prezentuje kilkadziesiąt eksperymentów, które pomagają zrozumieć w jaki sposób za pomocą: wzroku, słuchu, dotyku i węchu postrzegamy świat.
 
W pierwszej części poznajemy podstawowe zasady reagowania naszego organizmu na różne bodźce. Można podczas eksperymentów poznać budowę i zasady działania naszego oka i ucha, sprawdzić jak działa nasz dotyk oraz, które zapachy dla naszego organizmu mogą być przyjemne, a które nie.
 
Kolejna część to udowodnienie, że nasz organizm to urządzanie typu stereo. Co to oznacza? Kilka eksperymentów pokazuje nam, że nasz organizm posługuje się parami receptorów. I nie chodzi tu jedynie o dwoje uszu czy oczu. Okazuje się, że dotyk i węch również mogą działać w podobny sposób jak słuch czy wzrok.
 
Ostania sala prezentuje iluzje optyczne i akustyczne, to swoista zabawa z naszym mózgiem. Tu będziemy musieli przyznać, że własny organizm potrafi nas nieźle oszukać. Okazuje się że nasze uszy czy oczy mimo swojej doskonałości potrafią nas zwodzić. Odpowiedzialny jest za to nasz mózg, który lubi upraszczać.
 
Cechą i korzyścią wystawy jest to, że zmusza widza do aktywności, co wciąga i pobudza do eksperymentu, którego obiektem jest sam eksperymentator. To pyszna, przy tym niezmiernie pouczająca zabawa.
 
Wystawa czynna jest do 23 października br.
 
Godziny otwarcia:
Poniedziałek: muzeum nieczynne
Wtorek – Środa: 10:00 – 16:00
Czwartek: 10:00 – 18:00
Piątek.: 10:00 – 16:00
Niedziela.: 10:00 – 16:00
Ostatnie wejście na wystawę godzinę przed zamknięciem
 
 
Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 4 zł
 
Grupy szkolne prosimy o wcześniejszą rezerwację terminów zwiedzania
pod nr tel. 42 716 37 92
 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub