REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Święto Latawca – 24.09.2011

W sobotę 24 września 2011 r. o godz. 11:00 przy ul. Parzęczewskiej w Zgierzu (za osiedlem TBS) odbędzie się Święto Latawca. Organizatorem zawodów jest Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu.

Święto Latawca jest imprezą, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Co roku bierze w niej udział kilkudziesięciu miłośników napędzanych wiatrem konstrukcji. W zawodach mogą wziąć osoby do lat 18.

W tym roku organizatorzy odstąpili od wymogu samodzielnej budowy latawca przez zawodnika. Do budowy, ozdobienia i oblatywania latawca zawodnik może wykorzystać umiejętność rodziny, znajomych, nauczycieli i kolegów – inżynierów, techników, plastyków, meteorologów, szybkobiegaczy itd. Uczestnik może zaprosić takie osoby do udziału w zawodach i korzystać z ich pomocy. Zostaje wówczas kapitanem drużyny i tylko on zbiera laury lub znosi niepowodzenia. Musi osobiście prezentować latawiec do oceny statecznej i holować go w czasie oceny lotu.

Jeśli pogoda okazałaby się niesprzyjających do lotów, kolejność miejsc zwycięzców zostanie ustalona na podstawie oceny stacjonarnej latawców.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność