REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Szpital w Zgierzu ma nowoczesny rezonans

W czwartek w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu uroczyście przekazano do użytku nowoczesny rezonans magnetyczny. Wśród zaproszonych gości byli: marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, członek zarządu województwa Dariusz Klimczak, prezydent Zgierza Iwona Wieczorek, starosta zgierski Krzysztof Kozanecki, przewodniczący Rady Powiatu Zgierskiego Józef Dziemdziela, poseł Artur Dunin oraz insp. Piotr Nejman – Komendant Powiatowy Policji w Zgierzu. Mieli oni okazję zobaczyć jak prezentuje się także odnowiony Zakład Diagnostyki Obrazowej zgierskiego szpitala. Możliwości sprzętu przedstawił Janusz Szmulik, kierownik zespołu techników. 

Inwestycja kosztowała 3,7 mln zł i w całości została pokryta ze środków województwa łódzkiego. Koszt samego rezonansu to około 3 mln zł. Resztę pochłonął remont pomieszczeń. 
 
Rezonans magnetyczny umożliwia wykonywanie bardzo dokładnych badań, dzięki którym możliwe jest wczesne wykrycie zmian nowotworowych, przerzutów, schorzeń kręgosłupa, stawów, zmian chorobowych w tkankach różnych okolic ciała, a także chorób mózgu. Jego obecność w zgierskim szpitalu, oznacza że pacjenci nie będą musieli jeździć teraz do innych miast celem wykonania badań. 
 
Kończymy w ten sposób modernizację części diagnostycznej szpitala – mówił Mariusz Jędrzejczak, dyrektor placówki. – Mamy pomysł na jego funkcjonowanie i jestem przekonany, że to się sprawdzi. Będziemy się koncentrować na funkcji zabiegowej i ratunkowej
 
Podkreślamy, że to jest ważny szpital dla regionu, obsługujący największy powiat w regionie oraz miasto Zgierz i ważne żeby mieszkańcy tego powiatu i miasta mieli świadomość, dobrej odpowiadającej ich potrzebom placówki – powiedział Witold Stępień. – Te perturbacje które się pojawiają to są rzeczy które przeminą, a miejsce służące mieszkańcom pozostanie – powiedział odnosząc się do zamieszania w związku z przyznanymi kontraktami przez łódzki oddział NFZ.  
 
W ciągu ostatni kilku lat z Urzędu Marszałkowskiego do zgierskiego szpitala trafiło w sumie 18 mln zł. Przed rokiem również przy udziale województwa oddano do użytku nowy tomograf komputerowy. 
 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Sebastian Rejent w Zgierzu

W Ameryce mądre komediowe głowy twierdzą, że potrzeba 10 lat na zostanie dobrym komikiem. U Sebastiana Rejenta na scenicznym zegarze wybiło 11 lat. Te same

Dołącz Do Liderów Innowacji

Od 30 września trwa prowadzony przez Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi nabór wniosków na dofinansowanie projektów w ramach unijnego działania Rozwój infrastruktury badań i innowacji.