REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Włamywali się do mieszkań, aby skraść samochody

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KMP w Łodzi zatrzymali trzech mężczyzn, związanych z kradzieżami pojazdów. Auta były otwierane za pomocą oryginalnych kluczyków skradzionych wcześniej z mieszkań właścicieli. Oba samochody odzyskano.

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową rozpracowywali sprawców, którzy włamywali się do mieszkań tylko po to, by zdobyć kluczyki od samochodów. Następnie za pomocą oryginalnych kluczyków kradli pojazdy. Rankiem 7 lutego 2012 r. dzięki ustaleniom operacyjnym, kryminalni zatrzymali 35-letniego łodzianina, który poruszał się skradzionym samochodem osobowym marki rover. Pojazd został skradziony w grudniu ubiegłego roku na ulicy Zgierskiej po uprzedniej kradzieży kluczyków. Zaskoczony 35-latek był agresywny i próbował uniknąć zatrzymania barykadując się w skradzionym samochodzie. Następnie potrącił i próbował przejechać interweniującego policjanta, któremu na szczęście nic się nie stało. Zatrzymany 35-latek usłyszał zarzut paserstwa oraz naruszenia nietykalności funkcjonariusza. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia około godz. 14:30 zatrzymany został 58-letni łodzianin podejrzewany o włamanie do mieszkania, z którego skradł kluczyki od rovera. Dzięki ustaleniom kryminalnych z łódzkiej komendy miejskiej odzyskano także citroena saxo skradzionego w sierpniu ubiegłego roku z ulicy Granitowej dokładnie w ten sam sposób. Pojazd był zaparkowany na szrocie w Zgierzu.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce 8 lutego około godz. 15:00. Wówczas policjanci zatrzymali 49-letniego łodzianina podejrzewanego o włamania do obu wspomnianych mieszkań. Ponadto 49-latek był poszukiwany listem gończym w celu doprowadzenia do zakładu karnego. 49-latkowi i jego 58-letniemu wspólnikowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy – policjanci sprawdzają, czy zatrzymani dokonali także innych podobnych przestępstw.

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają