REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Tłumy na Święcie Policji w Łodzi

Tegoroczne obchody wojewódzkie i miejskie Święta Policji zorganizowano w Łodzi w dniach 17-18 lipca. Policyjne festyny, edukacyjne konkursy z nagrodami, pokazy tresury psów, sprzętu policyjnego, wystawa fotografii, prezentacja zabytkowych radiowozów takich jak warszawa czy fiat 125p oraz motocykli klubu działającego przy IPA, a także  mecz siatkówki plażowej Straż Miejska-Policja to niektóre z atrakcji, które czekały na wszystkich chętnych do wspólnego spędzania czasu z mundurowymi.

W czterech punktach miasta odbyły się koncerty orkiestr dętych wśród, których wystąpiły: Orkiestra Estradowa Zarządu MSW Ukrainy w Obwodzie Chmielnickim, Orkiestra reprezentacyjna Straży Granicznej, Orkiestra Policyjna KWP we Wrocławiu oraz Orkiestra Pipes &Drums z Częstochowy. Za zasługi dla łodzkiej policji Srebrnym Medalem odznaczony został marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień. O godz. 19.30 na Rynku Manufaktury miało miejsce wyjątkowe widowisko muzyczne z elementami musztry paradnej w wykonaniu wszystkich muzyków.

Odwiedzający chętnie uczestniczyli w przygotowanych atrakcjach, wiele osób robiło pamiątkowe zdjęcia, policjanci służyli także poradami z zakresu bezpieczeństwa, udzielali również informacji o możliwościach wstąpienia do służby.

W drugi dzień miejskich i wojewódzkich obchodów Święta Policji o godz. 11.00 odbyła się msza św. w intencji policjantów i pracowników Policji. Z kościoła przy ul. Kopcińskiego w Łodzi defiladą mundurowi przemaszerowali na Plac Dąbrowskiego gdzie nastąpiła uroczysta akademia z wręczeniem odznaczeń państwowych i resortowych a także awansów na wyższe stopnie służbowe. Tę część również uatrakcyjnił koncert orkiestr mundurowych.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a