REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Torby Miłosierdzia Caritas czekają w kościołach

Do 10 października w każdym kościele w archidiecezji łódzkiej będzie można otrzymać torbę ze znakiem Caritas. Trwa właśnie Tydzień Miłosierdzia. Każdy, kto chce pomóc biednym powinien się w taką torbę zaopatrzyć.

 
Do torby miłosierdzia można włożyć artykuły spożywcze: wszelkiego rodzaju kasze, mąki, dżemy i inne produkty, najlepiej z długim terminem przydatności do spożycia. Kto chce może dołączyć artykuły chemiczne: proszki do prania, płyny do mycia naczyń, pasty do podłogi, czyli wszystko to, co przydaje się w utrzymaniu porządku w domu. Przydatne też będą artykuły szkolne: zeszyty, przybory do pisania, malowania, kleje i nożyczki. 
 
Zebrane dary wkładamy do torby i odnosimy do kościoła. Torby tafią do najbiedniejszych łódzkich rodzin, za pośrednictwem Punktu Pomocy Charytatywnej Caritas, Parafialnych Zespołów Charytatywnych i Szkolnych Kół Caritas. Liczy się każdy dar serca, bo ludzi potrzebujących wsparcia jest w Łodzi wiele. 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a