REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Torby Miłosierdzia Caritas czekają w kościołach

Do 10 października w każdym kościele w archidiecezji łódzkiej będzie można otrzymać torbę ze znakiem Caritas. Trwa właśnie Tydzień Miłosierdzia. Każdy, kto chce pomóc biednym powinien się w taką torbę zaopatrzyć.

 
Do torby miłosierdzia można włożyć artykuły spożywcze: wszelkiego rodzaju kasze, mąki, dżemy i inne produkty, najlepiej z długim terminem przydatności do spożycia. Kto chce może dołączyć artykuły chemiczne: proszki do prania, płyny do mycia naczyń, pasty do podłogi, czyli wszystko to, co przydaje się w utrzymaniu porządku w domu. Przydatne też będą artykuły szkolne: zeszyty, przybory do pisania, malowania, kleje i nożyczki. 
 
Zebrane dary wkładamy do torby i odnosimy do kościoła. Torby tafią do najbiedniejszych łódzkich rodzin, za pośrednictwem Punktu Pomocy Charytatywnej Caritas, Parafialnych Zespołów Charytatywnych i Szkolnych Kół Caritas. Liczy się każdy dar serca, bo ludzi potrzebujących wsparcia jest w Łodzi wiele. 

Inne

Ciekawe artykuły

Wodne atrakcje w województwie łódzkim

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak

Dlaczego ząb trzeba leczyć kanałowo?

Endodoncja ma niezwykle istotne znaczenie dla pacjentów gabinetów dentystycznych. To ona ratuje zęby przed wyrwaniem – stanowi ostatni etap przed chirurgią stomatologiczną. Po usłyszeniu od