REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Torby Miłosierdzia Caritas czekają w kościołach

Do 10 października w każdym kościele w archidiecezji łódzkiej będzie można otrzymać torbę ze znakiem Caritas. Trwa właśnie Tydzień Miłosierdzia. Każdy, kto chce pomóc biednym powinien się w taką torbę zaopatrzyć.

 
Do torby miłosierdzia można włożyć artykuły spożywcze: wszelkiego rodzaju kasze, mąki, dżemy i inne produkty, najlepiej z długim terminem przydatności do spożycia. Kto chce może dołączyć artykuły chemiczne: proszki do prania, płyny do mycia naczyń, pasty do podłogi, czyli wszystko to, co przydaje się w utrzymaniu porządku w domu. Przydatne też będą artykuły szkolne: zeszyty, przybory do pisania, malowania, kleje i nożyczki. 
 
Zebrane dary wkładamy do torby i odnosimy do kościoła. Torby tafią do najbiedniejszych łódzkich rodzin, za pośrednictwem Punktu Pomocy Charytatywnej Caritas, Parafialnych Zespołów Charytatywnych i Szkolnych Kół Caritas. Liczy się każdy dar serca, bo ludzi potrzebujących wsparcia jest w Łodzi wiele. 

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.