REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Urna z ziemią katyńską trafiła do Białej

Na Zaproszenie Związku Strzeleckiego Strzelec oddział w Zgierzu 5 czerwca 2011 r. Zgierska Grupa Motocyklowa „Czarne Orły” uczestniczyła w uroczystym przekazaniu urny z ziemią z Katyńską. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 13-tej w miejscowym kościele parafialnym w Białej, gm. Zgierz. Ziemia trafiła do organizacji Strzelców na ich prośbę i została przywieziona przez Jerzego Stasiaka z Ruchu Katolicko-Narodowego z Łodzi. Po przekazaniu Urny parafii i przemowie porucznika Marka Kuczyńskiego odbyła się modlitwa w intencji Ofiar Katynia. Ksiądz Kanonik Stanisław Ochocki oznajmił że pierwszy raz stanął w podobnych wzruszających okolicznościach.

Po uroczystości przekazania ziemi wszyscy stanęliśmy do pamiątkowych zdjęć oraz do rozmów za inspirowanych klimatem motocyklowym. Cieszę się że Czarne Orły miały okazję okazać ducha patriotyzmu oraz że powoli zostajemy pozytywnie zauważalni przez inne organizacje – powiedział Piotr Rutkowski, prezes grupy.

Przypomnijmy, że  Zgierska Grupa Motocyklowa Czarne Orły to paczka miłośników motocykl, która zawiązała się w Zgierzu w 2010 r. Grupa chodzi ona w skład Polskiego Ruchu Motocyklowego. 
 
Początkowo pasjonaci jazdy na motocyklach typu chopper spotykali się i jeździli bez nazwy i opracowanych zasad przynależności. Pomysłodawcą nadania paczce bardziej formalnych ram był Piotr Rutkowski – zgierski przedsiębiorca. W organizacji pomagał mu Adam Mickiewicz, również zgierzanin – informatyk w jednej z łódzkich firm. W skład zarządu wchodzą również: Katarzyna Dąbrowska – nauczycielka, Jarosław Dąbrowski – nauczyciel oraz Robert Oraczyński – żołnierz zawodowy.
 
W sezonie motocyklowym Czarne Orły wyjeżdżają na drogi w każdą niedzielę. Spotykają się o godz. 15 przed kawiarnią „Starówka” w Zgierzu na pl. Jana Pawła II. Z daleka można usłyszeć charakterystyczny niski gang chopperów – wśród modeli przeważają Yamahy Virago i Hondy Shadow. Często jeżdżą „koło komina”, czyli zwiedzają najbliższą okolicę, pokonując przy tym ponad 200 km.

Czarne Orły chętnie biorą udział w lokalnych wydarzeniach. Włączają się również w akcje charytatywne. W grudniu zjawili się jako mikołaje w zgierskim szpitalu, a na Dzień Dziecka odwiedzili wychowanków ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego przy ul Parzęczewskiej 46.

więcej zdjęć na http://zgmco.web-album.org/photo/527327,biala

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a