REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

V Family Cup w pływaniu – podsumowanie

W sobotę 19 listopada w Zgierzu odbyły się V Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Pływaniu „Family Cup” 2011. Impreza miała miejsca na terenie Pływalni MOSIR przy ul. Leśmiana. Organizatorem Ogólnopolskim jest Wydawnictwo Family Cup. Organizatorami regionalnymi imprezy byli: Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu, Stowarzyszenie Kameleon oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zgierzu. 

W zawodach wystartowało 145 zawodników. Zawodnicy płynęli w stylu dowolnym według klasyfikacji indywidualnej (z uwzględnieniem kategorii wiekowych z podziałem na kobiety-mężczyźni) oraz rodzinnej – o wynikach w tej klasyfikacji decydowały czasy uzyskane przez sztafety rodzinne. Wyścigi we wszystkich kategoriach wiekowych odbywały się na dystansie 25 metrów, z wyjątkiem kategorii przedszkolaków – 12,5 m. Natomiast sztafeta rodzinna rozgrywana była na dystansie 4 x 25 m. 
 
Family Cup to rodzinna propagująca sport impreza. W tamtym roku zdobyłem tytuł Mistrza Polski i mam nadzieję, że ten rok będzie podobny. Obecnie w rankingu krajowym (kategoria wiekowa J) mam najlepszy wynik – mówi radny Jerzy Sokół, który swój dystans pokonał w czasie 13,85 sekund.
 
Osoby i rodziny, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały puchary, natomiast pierwszych sześć – dyplomy. Spośród wszystkich uczestników, bez względu na zajęte miejsce, rozlosowano atrakcyjne nagrody. 
 
Celem zawodów jest upowszechnienie sportu amatorskiego, ze szczególnym uwzględnieniem zawodów w pływaniu, w których mogłyby uczestniczyć również całe rodziny. 
 
Patronat honorowy nad imprezą sprawowali: 
Marszałek Województwa Łódzkiego Pan Witold Stępień,
Starosta Zgierski Pan Krzysztof Kozanecki
Prezydent Miasta Zgierza Pani Iwona Wieczorek
 
 
Patronat medialny objęli: 
Telewizja Polska Oddział w Łodzi,
Radio Łódź
STVK Centrum
Pro – Radio
Internetowe Radio Zgierz
Ilustrowany Tygodnik Zgierski
WirtualnyZgierz.pl
Miastodzieci.pl
Czasdzieci.pl
EZG.INFO.pl
Eurodesk Polska
 
Imprezę sponsorowali: 
Zgierskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne MARKAB
Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania 
A1 – Art. Papiernicze w Zgierzu 
BIM Gastronomia – Bar Express & Bar Myśliwski 
Łódzki Rynek hurtowy Zjazdowa S.A.
Fru Fitness w Zgierzu
Bank Spółdzielczy w Zgierzu
Red Bull Spółka z.o.o.
1 Layer – sklep z bielizną sportową
Sklep Kosmetyczny “Natalia” w Zgierzu
EVITAL – sklep zielarsko – medyczny w Zgierzu
Centrum Styl w Zgierzu
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a