REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zgierski dworzec już czynny

Podróżni mogą już korzystać z budynku dworca PKP przy ul. Kolejowej w Zgierzu. Zakończył się trwający niemal rok gruntowny remont obiektu.

Choć gmach z zewnątrz gotowy był już wiosną to dopiero niedawno zakończyły się prace trwające w środku budynku. Do tego czasu podróżni musieli korzystać z poczekali zlokalizowanej w budynku obok. W ramach prac wymieniono dach oraz wszystkie instalacje wewnętrzne, w tym system grzewczy. Zamontowano również nowe okna i drzwi. Odnowiono także elewację, która zakryła bohomazy szpecące budynek. Koszt prac wyniósł niespełna 2 mln zł.

Budynek zgierskiego dworca ma już przeszło sto lat. Ostatni gruntowny remont przeprowadzono tu ponad 30 lat temu. Do tego czasu odmalowano jedyne poczekalnię.

Kasy nowego dworca czynne są w godz. 6:00-15:00.

Poniżej prezentujemy budynek dworca przed i po remoncie.

W niedawnym czasie oddano do użytku również zmodernizowane dworce w Pabianicach i Radmosku. Podczas uroczystego otwarcia tego ostatniego, minister infrastruktury Cezary Grabarczyk powiedział, że w Polsce trwa modernizacja ponad 70 obiektów dworcowych. W woj. łódzkim prace prowadzone są m.in w Piotrkowie Trybunalskim.
      

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub