REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wątpliwości co do komitetu wyborczego Iwony Wieczorek

Iwona Wieczorek, była przyczyną małego zamieszania wokół osoby Wojciecha Siudmaka. Na liście osób w jej honorowym komitecie wyborczym znalazło się nazwisko grafika i rzeźbiarza. Artysta widnieje na ulotkach wyborczych, jego nazwisko zostało również opublikowane na stronie internetowej www.iwonawieczorek.eu.Tam też wciąż znajduje się zakładka poświęcona artyście. 
 
Samo nazwisko z listy na witrynie www zostało usunięte. Stało się tak w następstwie treści oświadczenia jakie wydał Siudmak na łamach Dziennika Łódzkiego POLSKA The Times z 2.12.2010 r. Brzmi ono "Oświadczam, że pomimo szacunku dla osób, które mogłem spotkać i z nimi współpracować, zajmuję się wyłącznie działalnością kulturalną i nigdy nie angażuję się w działalność polityczną jakiejkolwiek partii. Nigdy nie udzielałem i nie udzielam poparcia żadnemu z kandydatów ubiegających się o pełnienie funkcji publicznych w wyborach, w tym samorządowych. Wojciech Siudmak". 
 
To nie jedyna niejasna kwestia, która wzbudziła ostatnio emocje. Wzburzenie części mieszkańców wywołała sprawa stanu cywilnego kandydatki. W środę 1.12.2010 r. odbyła się debata Wieczorek-Sokół na antenie TVP Łódź. Przed spotkaniem wyemitowano skrót, który miał odzwierciedlać sylwetki obydwu kandydatów. Wieczorek została zaprezentowana – i tak też się przedstawia – jako mężatka. Otrzymaliśmy sygnały od czytelników, mówiące co innego. Jak udało nam się ustalić na dzień 3 grudnia według ewidencji ludności, Iwona Wieczorek jest osobą stanu wolnego od 8 lat. W 2002 r. rozwiodła się ze swoim dotychczasowym mężem. 
 

 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają